STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Miasto buduje, a Fałek bloguje.

Czasami zastanawiam się dlaczego mam takie wrażenie, że władze miasta zamiast nim zarządzać bawią się w biuro pośrednictwa nieruchomości. W tekście przytoczę więcej przykładów takiej działalności miasta. Jednak teraz zamieszczam newsa. Sam wiceprezydent zaszczycił radomską scenę blogową swoją obecnością. Tak więc Rysiek bloguje:) jego adres to: http://ryszardfalek.blox.pl – mimo osobistej niechęci do działań wiceprezydenta życzę mu jednak powodzenia i wytrwałości w blogowaniu.

 

No to skoro na wiceprezydencie skończyłem to zacznijmy od jego działań. Wczoraj na radom24 przeczytałem, że jest szansa, aby miasto wybudowało nowy budynek dla plastyka i wyremontowało obecny. Łaskawca nasz prezydent Kosztowniak powiedział nawet „To bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta, a w szczególności dla wszystkich zainteresowanych warunkami kształcenia plastycznego w Radomiu” Nie zauważył jednak, że owe warunki wcześniej sam ze swoim zastępcą od edukacji pogorszył przenosząc szkołę z centrum miasta do budynku nieprzystosowanego do jej potrzeb. Gratuluje konsekwencji, ale szkoda, że wcześniej tak bardzo Panowie się nie troszczyli o dobro dzieci. Przypomnę, że skoro już wcześniej w Plastyku było ciasno wystarczyło przekazać im budynek po dawnej szkole muzycznej co nawet wcześniej było planowane, a młodzież również ożywiała by wymierające centrum.

 

Budynki po Plastyku miasto chce sprzedać. Ba nawet tanio (mnie jednak nie stać więc i tak nie kupię), bo taniej niż będzie kosztować wybudowanie i remont obecnej siedziby. Tylko jest jeden problem. W czasach kryzysu to jakoś nie znalazł się żaden kupiec, a puste budynki w centrum straszą i niszczeją. I szczerze mówiąc gdzieś mam argumenty, że nowy budynek w większości będzie finansowany z zewnątrz, bo gdyby nie był to może takie same środki mogli byśmy przeznaczyć na coś innego, ale nie... Nowy budynek gdy inne stoją puste potrzebny.

 

Dzięki kolejnemu pomysłowi wiceprezydenta inna Pani wiceprezydent Kwiecień mogła zabłysnąć. W pustym budynku po zamkniętej podstawówce wiatr przecież nie może hulać! Wcześniej jak się remont nie opłacał tak teraz będzie, bo... bobofrut chyba, bo do tego budynku miasto, a przynajmniej wiceprezydent chciała przenieść dom dziecka. Co z budynkiem po dawnej siedzibie? Ja tam nie wiem, ale przypuszczam pewnie, ze by poszedł na handel.

 

Była również próba przekazania jednego z budynków domu dziecka dla MOPSu, ale to na szczęście nie przeszło. Próbujcie dalej – przy takiej władzy na pewno dostaniecie jakiś budynek po świeżo likwidowanej szkole, bo obecnym władzom to widać najlepiej wychodzi. Gdy natomiast będzie Wam za ciasno miasto z chęcią wybuduje nowe skrzydło.

 

Zabrać MDKowi dać Amfiteatrowi. No i mamy kolejny przykład pośrednictwa w nieruchomościach. Instytucja która tam dobrze działała od lat na 60 lecie dostała wyrok. Wyrok zarówno dla dyrektorki którą kilkukrotnie odwoływano co się okazywało niezgodnie z prawem, ale i wyrok eksmisji. Teraz działa tam Kuźnia Artystyczna (to takie ustrojstwo przy Amfiteatrze). Dobrze, że łaskawcy chociaż coś takiego zrobili dla dzieciaków.

 

Jak widać miasto się bawi... w pośrednika, w dewelopera, no w takie biuro nieruchomości. Dla oszczędności budynki zabiera, później próbuje sprzedać. Czekam tylko kiedy miasto zacznie budować nowe skrzydło dla Kochanowskiego w którym też ciasnota ogromna – mimo to że po drugiej stronie ulicy stoją już takie budynki które Kochanowski z chęcią by przejął. To jednak nie przejdzie. Przed wyborami politycy nie będą się chwalili z słusznych decyzji przekazania komuś czegoś co już mamy. Miasto będzie się chwaliło nowymi budynkami, a to, że inne puste niszczeją? A h.. z tym kogo to obchodzi.

 

Są jednak w mieście takie budynki których miasto budować nie chce. Co to takiego? Budynki z mieszkaniami socjalnymi. Tylko w tym roku miasto musi zapłacić spółdzielniom mieszkaniowym ponad milion złotych za to, że nie ma lokali socjalnych do których spółdzielnie mogły by eksmitować ludzi z wyrokami eksmisji. Tak więc... siła w precyzji i oby przed wyborami pokazać się nowymi budynkami.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Czekam tylko aż miasto stanie na wysokości zadania i jako doświadczony pośrednik nieruchomości znajdzie najemców lokali dla właścicieli kamienic w centrum które również za sprawą miasta pustoszeje (i nie mówię tu o zakazie ruchu na Żeromce który cieciów - to znaczy ochrony widać nie dotyczy).

piątek, 01 lutego 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy