STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Udane otwarcie fontann – ZDJĘCIA

I co? I może myślicie, że zmieniłem zdanie, że nagle fontanny zaczęły mi się podobać? Nic bardziej mylnego. Podtrzymuje wszystko to co o nich pisałem. Nadal twierdzę, że nijak nie pasują one do otoczenia, a sama skocznia zasłania zarówno same fontanny jak i zabytkowy budynek po plastyku. Jednak muszę przyznać, że otwarcie wypadło dobrze, a dzieciaki miały nie lada ubaw.

 

Na rozpoczęciu zagrał zespół „Bez Pardonu” oczywiście już przed ich występem zgromadzonych było mnóstwo ludzi, a z każdą minutą ich przybywało. Po części muzycznej zgromadzeni Radomianie mogli obejrzeć przedstawienie „Serce Don Juana” w wykonaniu krakowskiego teatru ulicznego – Scena Kalejdoskop.

 

Po występach zaczął się pokaz fontann. Światło, muzyka i... szalejące dzieci. I chyba właśnie dzieci miały największą frajdę.

Oczywiście nie obyło się bez obowiązkowego nadęcia, ale tego to już mi się nie chciało słuchać. Co mnie obchodzi kto zaprojektował skocznię w centrum miasta, a kto ją wykonał? Chociaż może powinno obchodzić, bo projektant pokazał na co go stać. Zabrakło jedynie pozdrowienia pana Cześka brukarza za zrobienie z placu kamiennej pustyni bez cienia.

 

A co o samych fontannach sądzą inni? Rozmawiałem ze sporą liczbą osób na otwarciu. Dużej części nie podoba się dokładnie to samo co mnie czyli tak zwana skocznia. Jeden z Panów twierdził, że na górze powinny być spadochrony bo jak to powiedział „jak se młodzi popiją to może być różnie”. Owszem różnie może być. I wiele osób zwracało uwagę o możliwość szybkiej dewastacji obiektu fontannopodobnego tak jak miało to miejsce z parkiem Kościuszki. Niektórzy twierdzili, że tuje na czymś w rodzaju schodków mogą zostać pozrzucane. Inni zastanawiali się nad trwałością szyb w balustradach, a jeszcze inni obśmiewali ławeczkę zamontowaną przy kominach wentylacyjnych od toalety. Wszyscy jednak zgadzali się z jednym. Na obecnych fontannach brak cienia. Jedna pani mi powiedziała „no teraz na otwarcie to ludzie przyszli, ale wyobraża sobie pan przyjść tutaj w słoneczny dzień i posiedzieć na ławce? Najprędzej udaru będzie można się tu nabawić”. Co mnie zdziwiło to to, że wielu rozmówców obawiało się powiedzieć swojej opinii i na początku lali wodę lepiej niż sama fontanna odpowiadając wymijająco. Część osób się ośmielała jak dodałem - bez kadzenia, proszę walić prosto z mostu :) Oczywiście były też opinie bardzo pozytywne. Cóż fontanny już stoją więc chyba pozostaje się do nich przyzwyczaić


Mam nadzieję, że fontanny próbę czasu przejdą pozytywnie. A jak to będzie w praktyce... czas pokaże.

 

Na jakiś czas wyjeżdżam więc nie będzie mi dane zobaczyć w najbliższym czasie działania fontann, oraz frekwencji bawiących się dzieciaków bez żadnej imprezy. Jak wrócę to na pewno to sprawdzę i również zdjęciami się podzielę. Tak więc proszę mi nic tu nie dewastować i nie wandalić, bo zdjęcia mają być ładne, a wracam za tydzień.


sobota, 20 lipca 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: max, *.adsl.inetia.pl
2013/07/20 15:34:18
Szału nima. Jak na takie miasto to fontanny wyglądają jak plac targowy. Nad ławkami powinny być baldachimy w okresie letnich, bo nikt nie usiedzi, z 5 baniek powstał cud PIsu. Ciężko mi nawet porównać te radomskie fontanny do innych fontann, choć widziałem wiele innych, w Ciechocinku są ładniejsze i jest ich kilka w mieście. A tak szczerze Adam, to qrwa dziadostwo. pozdrowionka.
-
Gość: a, *.free.aero2.net.pl
2013/07/25 10:25:10
Będąc jakiś czas temu za granicą, ten blog był dla mnie źródłem w miarę obiektywnych informacji o Radomiu, bez dogryzania innym, ot po prostu były komentarze na temat tego co się dzieje w mieście. Tkwił tu spory potencjał, lecz niestety to co się tu dzieje od jakiegoś pół roku sprawia, że nie ma bardzo po co tu wchodzić. Nie ma tu nic odkrywczego, praktycznie wszystkie wpisy dublują się z informacjami z radomskich mediów, każdy komentarz na temat miasta jest krytyczny. Jeżeli kiedyś ten blog był obiektywny, teraz już niestety nie jest. Nie wiem, czy zmienił się autor, czy nie ma już czasu i brak mu chęci?
Przykład z artykułu - same narzekanie na nowe fontanny, autor nawet nie próbuje znaleźć plusów, ot po prostu wszystko jest źle. Ja mimo iż nie uważam, że te fontanny są idealne, twierdzę, że mają szereg zalet.
Po pierwsze: nazwa sama wskazuje, że jest to "plac", więc trudno oczekiwać tu zadaszeń, dachów czy innych "baldachimów". Wcześniej też to był plac i siedziało się na słońcu. Jak to pani powiedziała: no teraz na otwarcie to ludzie przyszli, ale wyobraża sobie pan przyjść tutaj w słoneczny dzień i posiedzieć na ławce? Najprędzej udaru będzie można się tu nabawić - ja sobie wyobrażam, byłem tam o 12 w południe w poniedziałek, siedziało się przyjemnie, był tłum ludzi, wszystkie ławki zajęte. Można tu organizować mini koncerty i przedstawienia, co pokazał przykład z otwarciem. "Skocznia" służy wtedy jako widownia. Tak powinna być wykorzystywana przestrzeń publiczna.
Po drugie: nowoczesna architektura nie pasuje do zabytkowych kamienic - gdzieś kiedyś ktoś kto się nie zna powiedział w mediach, teraz wszyscy to powtarzają, chociaż architektami nie są. Nowoczesna architektura jak najbardziej pasuje do zabytkowych kamienic, na całym świecie stosuje się takie rozwiązania. Jest 21 wiek, skoro otoczenie jest 19 wieczne, to wszystko w centrum powinno wyglądać jak z 19 wieku? Może zrobić fontannę z rzeźbami, jak w Rzymie?
Z racji, że się rozpisałem a i tak pewnie nikt tego nie przeczyta więc zakończę swoje wywody ;)
-
Gość: Marek, *.radom.vectranet.pl
2013/07/25 13:22:42
fontanny kiedyś mimo że urodą nie grzeszyły miały jednak więcej zieleni niż obecne:

img571.imageshack.us/img571/6882/tndsc00416.jpg
mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/3180943.jpg
-
obiektywnyradom
2013/07/25 15:03:50
do a "każdy komentarz na temat miasta jest krytyczny" widzę, że niezbyt dokładnie czytasz moje wpisy. Sam tekst o fontannach pokazuje jasno, że miasto przygotowało otwarcie bardzo atrakcyjnie. Widzę, że ominąłeś ostatnie teksty na temat dni Radomia, koncertu IRY, czy nawet niedawno otwartej super knajpki. Krytyka politykom zawsze się przyda, bo zazwyczaj oni sami patrzą na swoje poczynania bezkrytycznie. W wielu sprawach krytykowałem nieudolność PO w działaniach na rzecz miasta. Pisząc natomiast o sprawach lokalnych najczęściej obrywa się rządzącym w Radomiu. Jeśli brak Ci pozytywów proponuję przeczytać dzisiejszy tekst w którym władze miejskie dostały dużego pochwałka. I jeszcze jedno - skoro powinienem polityków tylko chwalić to weź mi wyjaśnij dlaczego jest tak źle, że ludzie masowo wyjeżdżają za pracą skoro jest tak dobrze, że krytykować nawet nie można?
-
Gość: Andrzej, *.static.chello.pl
2013/08/20 18:31:39
Fontanny - szału nie ma. Takie samo "cóś" jest przed CH Arkadia w Warszawie.