STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Kto co szanować powinien? Czyli samochodem po parku. - Na koniec komentarz o dyrektorze samochodówki.

Jakiś czas temu siedzę sobie w kawiarni Parkowa. Słoneczko, zimne piwko pod parasolem, dzieciaki szalejące na nieopodal wypożyczanych samochodzikach, jeden pijaczek i... interwencja ochrony. Panowie widać pozazdrościli najmłodszym możliwości poruszania się po parku samochodzikami – tylko, że oni poruszali się nie tym zabawkowym, ale jak najbardziej prawdziwym. Zresztą zobaczcie sami. Przecież wiadomo kawiarnia oddalona szmat drogi od ulicy więc nóżkami podejść nie można.

Często lubię sobie przysiąść w ogródku owej kawiarni i równie często na słabo, bo według producenta wadliwie wykonanych alejkach kursują samochody. Pół biedy gdy są to samochody służb sprzątających. Dużo gorzej to wygląda gdy parkowe alejki rozjeżdżają ochroniarze... no chyba, że mają do tego prawo? Dużo gorzej gdy można widzieć tam patrole policji w tak zwanych „sukach” - przecież wiadomo, że cięższy samochód dostawczy najlepiej nadaje się do rozjeżdżania alejek. Ostatnio będąc bez aparatu widziałem również policjantów którzy wjeżdżając od strony deptaka aleją Biskupa Chrapka skracali sobie drogę jadąc w kierunku ul. Sienkiewicza. Pewnie w swojej walce o krzyż nie patrząc na szkody jakie ich przejazd może spowodować spieszyli się na modły do katedry. Dziwne tylko, że nie jechali na sygnale :)

 

Jesień już się zbliża, a wraz z nią deszcze i błoto na rozjeżdżanych parkowych alejkach. Co prawda jest w planach wymiana ich nawierzchni. Czy to jednak oznacza, że tą którą mamy można jeszcze szybciej niszczyć? Przypomnę tylko, że niszczą ją służby podobno odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo. Na Euro policjanci dostali melexa – chwalili się wtedy, że będą mogli nim patrolować tereny niedostępne dla normalnych samochodów takie właśnie jak parki. Melexa rzadko można spotkać głównie w okolicy komendy wojewódzkiej. Czemu w parku trudno spotkać patrole piesze czy rowerowe? Pytanie chyba bez odpowiedzi.

 

W internecie również znajdziecie mnóstwo zdjęć radiowozów rozjeżdżających pseudo odnowiony park. Jedno jest pewne – my o fuszerkę musimy dbać i ją szanować. Policja, straż miejska i ochrona już nie. Już przed "remontem" na sytuację zwracało uwagę bractwo rowerowe - możemy o tym przeczytać tutaj

 

P.S. O samochodówce i jej dyrektorze, oraz wiceprezydencie nie chce mi się pisać. Dziwi mnie tylko zaskoczenie wiceprezydenta wyrokiem sądu – powinien się już przyzwyczaić do takich wyroków po cyrkach jakie wyprawiał przy odwoływaniu, powoływaniu, odwoływaniu i ponownym powoływaniu dyrektorki MDKu. Nie znajomość prawa nie zwalnia z jego respektowania. Jeśli wyrok zostanie utrzymany w mocy mam nadzieję, że prezydent Andrzej Kosztowniak wyciągnie wnioski i odwoła Pana Fałka który chyba pokazał co potrafi w zakresie edukacji a raczej czego nie potrafi. O cyfrowej szkole i obecnych dotacjach na praktyki dla szkół technicznych nie wspomnę.

piątek, 30 sierpnia 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Radom Lokalne, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/04 02:24:11
Ogłoszenia Radom - Darmowe ogłoszenia Radom oraz lokalny Katalog firm Radom - Baza firm Radom - Radom Lokalne.

Zapraszamy.