STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Ruszamy na wojnę? Czyli ja na żołnierza przystało rzecznik Air Show!

No i się stało. Portal Cozadzien.pl postanowił sprawdzić u źródła czyli u rzecznika imprezy jak to z tą wodą będzie. Okazało się, że dziennikarka mogła się mało dowiedzieć, bo rzecznik nie zachował się jak rzecznik tylko jak wojskowy wytaczając ostre działa i na pytania dziennikarki odpowiadał pytaniami. Dlatego proponuję, że skoro ów wojak bardziej lubuje się w wojowaniu niż w rzecznikowaniu może watro by było rozważyć wysłanie go do jakiegoś Iraku lub Afganistanu? Tam z Talibami sobie powalczy, a i kobiety nie będą asertywne, bo jak sam stwierdził ma z nimi kłopot.

Jakie zatem odpowiedzi dziennikarce udzielił rzecznik? Oto przykłady: „Akto będzie sprawdzał te butelki, przyjdzie pani i sama nam pomoże? Kto po wszystkim będzie sprzątał?” twierdził również „A wie pani ile kosztuje taka impreza, organizowała pani kiedyś coś takiego? Zawsze były napoje w takich cenach i ludzie nie narzekali, muszą płacić za napoje, bo inaczej będą musieli więcej zapłacić za bilety.”

 

Podpułkownik na stwierdzenie, że w niemiły sposób traktuje kobiety, a dziennikarz nie dzwoni po to, żeby domyślać się odpowiedzi, a uzyskać konkretną informację stwierdził: „Oooo asertywna się znalazła, tak mam problem z kobietami - zgadła pani.”

 

Zadaję zatem pytanie już żartując czy pan rzecznik, wojak, wzór cnót i męstwa nie jest przypadkiem ukrytą opcją homoseksulaną? W końcu z jego stwierdzenia, że ma problemy z asertywnymi kobietami możemy stwierdzić, że woli mniej asertywnych mężczyzn, a z rozmów o lotnictwie jeszcze może dojść do przelecenia :)

 

w tekście cozadzien.pl możemy jeszcze przeczytać:

Ppłk. Goławski podkreślił, że pokazy są imprezą masową i należy dostosować się do obowiązującego regulaminu. - Będzie można wnosić napoje w małych plastikowych butelkach, jedną 200 mililitrową, taką której da sprawdzić się zawartość, może to być taka jak na jogurt – poinformował rzecznik. Jest to sprzeczne z tym, co podaje oficjalny regulamin pokazów. W paragrafie 3, punkcie 10, czytamy: Zabrania się wnoszenia jakichkolwiek napojów na teren Pokazów.

Rzecznik stwierdził również, że zezwalając na wnoszenie dużych butelek istnieje ryzyko, że widzowie będą wnosili alkohol np. wódkę, która jest łatwopalna, co stwarza niebezpieczeństwo. Takie ryzyko nie istnieje zezwalając na małe butelki? - Wydaje mi się, że nikt nie będzie podejmował takich prób – odpowiedział rzecznik AIR SHOW.”No i tu już Pan rzecznik odleciał. Do dużej butelki wódkę przelejemy, a do małej już nie. Poza tym skoro alkohol takie zagrożenie sprawia dlaczego jest sprzedawany podczas imprezy? Przecież zarówno wódką jak i piwem można się upić dokładnie tak samo.

Całość artykułu z cozadzien.pl dostępna jest tutaj.

 

 

Po wczorajszej awanturze o wiele lepiej zachowało się miasto. Z komunikatu jaki urząd przesłał do mediów dowiemy się:

W związku z kontrowersjami, jakie wzbudziła przekazana przez Dowództwo Sił Powietrznych informacja o zakazie wnoszenia butelek wody mineralnej na pokazy Air Show, władze miasta Radomia informują ze swej strony, że podobnie jak podczas poprzedniej edycji Air Show, zapewniona zostanie dystrybucja bezpłatnej wody. Prezydent Andrzej Kosztowniak zwrócił się do Wodociągów Miejskich o zwiększenie - w porównaniu do poprzedniej edycji - ilości dystrybutorów wody podczas tegorocznej edycji.

Wodna pitna będzie dostępna w specjalnie uruchomionym stoisku Wodociągów Miejskich. Punkt wyposażony będzie w posiadające zaawansowany system filtracji wody dystrybutory, włączone do miejskiej sieci wodociągowej.

Woda wydawana będzie w kubkach jednorazowych, choć jednocześnie należy się liczyć z tym, że  Wodociągi Miejskie nie są w stanie zapewnić kubków jednorazowych dla wszystkich uczestników pokazów. W związku z tym będzie istniała możliwość napełnienia wodą np. własnych bidonów. Stoisko Wodociągów Miejskich zlokalizowane będzie na terenie lotniska w pobliżu punktu informacyjnego miejskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Z korespondencji, jaką w sprawie wody pitnej na pokazach Air Show Urząd Miejski prowadzi z Dowództwem Sił Powietrznych wynika, że zapisy „Regulaminu pokazów i lotniska” dopuszczać będą możliwość wnoszenia przez publiczność napojów własnych, ale wyłącznie w kartonowych opakowaniach do 200 ml.”

 

Pozostaje jeszcze jeden problem. Ja zamierzałem iść na Air Show głównie dla robienia zdjęć. Załóżmy wchodzę na imprezę aparat 8000, statyw 1500, obiektyw 12000, rozstawiam się przy barierkach aby mieć lepsze miejsce do zdjęć i nagle zachciewa mi się pić. Składam zatem cały sprzęt, aby nie zniknął i idę do kolejki. Gdy wracam na poprzednie miejsce mogę się założyć z rzecznikiem o dobrą niebezpieczną wódkę, że owego miejsca już nie będzie wolnego.

 

Ta sama sytuacja dotyczy kamerzystów. Średniej jakości kamera reporterska kosztuje ok 20000 do tego statyw i jakieś akcesoria kolejne 2000. Zostawił by to pan rzecznik, aby nikt miejsca nie zajął i poszedł stać w kolejce po wodę? A może polecimy jeszcze ciężej. Przeciętna kamera telewizyjna ma wartość od 40 do 80 tyś, statyw do takiej kamery kosztuje już od 6 tyś w górę. Rozumiem, że wojakom za rzecznikowanie płacą aż takie bajońskie sumy, że pozostawienie takiego sprzętu aby skorzystać z kolejki po wodę dla rzecznika nie stanowi problemu. Skoro tak dostanie żyje się naszym wojskowym żałuje, że mam kategorię D. Tym bardziej, że wykonując obowiązki rzecznika nawet nie trzeba wiedzieć na czym owe obowiązki polegają.

 

W tym roku miałem iść na Air Show. Po burzy jaka się rozpętała ze względu na wodę skorzystam z zaproszenia kolegi który ma działkę po 2 stronie lotniska. Będzie grill, będzie jedzonko, piwko w normalnej cenie, a i tak wszystko będę widział. I nie chodzi tutaj o to, że mnie nie stać. Po prostu chamom nie zamierzam napychać portfeli. Zabieram ze sobą też 4 kolegów, a może i więcej więc... sorry, ale rzecznikowi i temu co regulamin ustalał niech ludzie podziękują za odpływ klientów.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Na Facebooku powstała też strona w której ludzie mogą wyrazić swój sprzeciw dotyczący zakazu wnoszenia wody i napojów na teren pokazów. Znajdziecie ją TUTAJ

piątek, 09 sierpnia 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: geq, 195.117.227.*
2013/08/09 15:46:27
Skoro tak zle traktuje kobiety dziennikarki to zle traktuje swoja zone ten wojak
-
2013/08/13 12:04:00
A może nie ma żony?