STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Co lubi władza nasza.

Wczoraj wpadł mi do głowy śmieszny pomysł, a mianowicie sprawdzić co przedstawiciele naszej władzy polubili na facebooku. Pomysł niby głupi... niby banalny, ale może czasami wyjść śmiesznie. Dlaczego pomysł na taki tekst mi się urodził w głowie? Przez radnego Adamca i jego wczorajszego lajka. Mianowicie mój były profesor od fotografii udostępnił link do artykułu o płonącym białostockim kościele. Radny Adamiec – znany z poglądów chrześcijańskich – widać ucieszył się bardzo bo zamiast udostępnić artykuł dalej kliknął omyłkowo lubię to :) Wiem głupi błąd, ale takich ciekawostek właśnie chcę poszukać u innych przedstawicieli naszej władzy.

 

Jak już zaczęliśmy od radnego Adamca to trochę go pomęczmy. Co możemy zobaczyć na jego profilu w polubieniach? Znajdziemy tam między innymi stronę poświęconą piwu, dwie strony o wyrobach luksusowych i jedną poświęconą ogrodom. Z jego polubień możemy wywnioskować, że radny lubi również konie. Nie wiem jednak jak lubienie koni np. arabskich ma się do innego polubienia strony Narodowego Radomia. Chyba nikomu nie muszę opisywać poglądów reprezentowanych na tej stronie. W jego polubieniach znajdziemy dużo katolickich stron. Z blogów natomiast nie doszukałem się mojego, ale może to tylko kwestia czasu, bo skoro radny z PISu lubi bloga radnego z SLD to czemu miałby nie polubić mojego – bezpartyjnego.

 

U radnego Kowalskiego znajdziemy natomiast dosyć ciekawe polubienie, a mianowicie strony „nie polecam w Radomiu”. Więcej niestety nie mogłem zobaczyć gdyż ów radny wykasował mnie ze znajomych – widocznie moje teksty którymi się go często czepiałem poskutkowały strzeleniem focha i brakiem samokrytycyzmu i ze znajomych zniknąłem. Podobnie do sprawy podszedł nasz prezydent który na fejsie już mnie nie zna – ciekawe dlaczego?

 

Jednak wśród znajomych pozostał Artur Standowicz – szef kancelarii prezydenta. Jego polubienia są w miarę neutralne. Dowiemy się z nich, że Pan Artur nie lubi Gazety Wyborczej, TVNu, Unii Europejskiej, prezydenta Komorowskiego, i podobnie jak inni działacze PISu Armanda Ryfińskiego. Z ostatnim nie sposób się nie zgodzić :) - reszta polubień jak najbardziej pozytywna.

 

Bohdan Karaś z SLD natomiast lubi również mojego bloga. Z jego polubień możemy jasno wywnioskować, że radny interesuje się marketingiem i PR'em. U radnego Wędzonki z PO polubienia nie wzbudzają kontrowersji – są w zasadzie neutralne. Podobnie sytuacja wygląda z posłem Witkowskim. U wiceprezydent miasta Anny Kwiecień zaskoczyło mnie polubienie strony propagującej zlikwidowanie TVP Polonia. Dziwne... prawda?

 

U radnego Szprendałowicza – obecnie niezależnego – w polubieniach znajdziemy strony protestu przeciwko budowie pomnika pary prezydenckiej i stronę przeciwko odwołaniu dyrektora samochodówki. Radny jednak w polubieniach nie ma mojego bloga – trochę mnie to zdziwiło tym bardziej, że wcześniej pod tym adresem pisał jego syn :)

 

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik mało rzeczy lubi. Jedynym zaskoczeniem może być lubienie PJNu – przecież to polityczna konkurencja :)

 

Jedno jest pewne – lajki naszych polityków zazwyczaj są bardzo partyjne. U posła Suskiego gdy się kliknie w polubienia strona jest bardzo monotematyczna PIS PiS pis i tak już w pis.. du. W stronach przedstawicieli PO podobnie tylko w drugą stronę. Marzena wróbel lubi tylko Solidarną Polskę i jej przedstawicieli. Chyba najwięcej o zainteresowaniach danej osoby powiedzą nam lajki radnego Karasia. Najmniej tendencyjne i pozytywne zarazem polubienia znalazłem u Damiana Maciąga ze stowarzyszenia Kocham Radom – może dlatego, że ten radny jest bezpartyjny.

 

Na koniec zachęcam do polubienia wszystkich, a nie tylko przedstawicieli naszych władz do polubienia mojego bloga. Ciekawi mnie również jak przed wyborami inni nasi samorządowcy obecnie nieaktywni w sieci się uaktywnią. W obecnych czasach praktycznie każda kampania opiera się również na mediach społecznościowych, a gdy profilu i znajomych brak to i na darmowe rozpowszechnianie swoich wyborczych materiałów nie ma co liczyć. Chociaż w przypadku niektórych polityków to może i lepiej, bo jeszcze na ich ścianę ktoś powkleja jakieś artykuły z ich niepopularnymi i negatywnymi decyzjami tak więc po co pilnować aby wszystko co złe usuwać. Dla niektórych lepszą alternatywą jest milczenie.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dawno nie pisałem, ale żeby nie było to zauważyłem to, że Radomianie są bardziej zadowoleni z życia w mieście niż Kielczanie. Zastanawia mnie natomiast to czy tak mało nam do szczęścia wystarczy? Napisałem również tekst porównujący oba miasta - postaram się go zamieścić jutro.

poniedziałek, 16 września 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: RadomLokalne.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/04 02:20:52
Ogłoszenia Radom - Darmowe ogłoszenia Radom oraz lokalny Katalog firm Radom - Baza firm Radom - Radom Lokalne.

Zapraszamy.