STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Echa mojego tekstu o pracy Adamca - propozycja na przyszłość.

Po moim wczorajszym tekście media zaczęły drążyć sprawę i zrobiło się o niej głośno. Napisali o sprawie kolejno Cozadzien, Radom24, Mojradom, Gazeta Wyborcza i Echo Dnia. Szum zrobił się chyba nawet większy niż rok temu gdy pisałem o pracy wiceprezydenta Fałka również w szkole. Wiceprezydent pod naciskiem mediów zrezygnował z uczenia. Jednak zastanówmy się – czy problem leży w tym, że radny nie może pracować w instytucjach miejskich czy w tym w jaki sposób ową pracę dostaje.

 

W mieście o tak wysokim stopniu bezrobocia tym bardziej wydaje się czymś nagannym to, że ktoś (i ktokolwiek to by nie był) dostaje pracę po znajomości. Pół biedy gdy ową pracę dostaje w prywatnej firmie, bo przecież jeśli ktoś okaże się przysłowiowym opierdalaczem to prywatny właściciel nie będzie takiej osoby trzymać. O wiele gorzej to wygląda gdy osoby pobierające diety radnych z naszych podatków nagle bez konkursu i żadnej konkurencji dostają pracę i instytucjach podległych miastu utrzymywanych również z naszych opłat. I szczerze mówiąc wolałbym nie pisać o takich sprawach jednak ich jest mnóstwo. Przykłady? Etat marketingowca w wodociągach dla radnego bez wykształcenia w tym zakresie, audytor w MPK który wykształcenie ma, ale o ile dobrze pamiętam to nie ekonomiczne tylko odlewnicze techniczne.

 

Tak sobie pomyślałem czy można by ten problem rozwiązać i wpadłem na pewien pomysł. Miasto od jakiegoś czasu rozważa utworzenie miejskiego urzędu pracy. Jednak moim zdaniem taka instytucja będzie niczym więcej jak tylko miejscem zatrudnienia kolejnych urzędników. Jednak jest coś co można zrobić już teraz i co wcale nie będzie drogo kosztowało. Wystarczy na portalu miejskim utworzyć zakładkę praca, a dyrektorom wszystkich podległych miastu instytucji (urzędów, szkół...) i spółek wydać polecenie, że gdy chcą kogokolwiek zatrudnić muszą tą informacje zamieścić właśnie na portalu miejskim w tej zakładce.

 

Sami przyznacie, że potencjalnym bezrobotnym to by ułatwiło szukanie pracy również w instytucjach miejskich. Na samej stronie również bym zamieścił formularz przez który można na dane ogłoszenie o pracę odpowiedzieć. Liczba wysłanych aplikacji by była zliczana i zamieszczona na stronie. I to by był pewien papierek lakmusowy który by wykluczał sytuacje tego typu jak z radnym Adamcem który jako jedyny złożył aplikację o pracę przy tylu bezrobotnych nauczycielach. Wtedy nawet gdyby zatrudnienie dostał radny można by było się jasno zapytać – w czym radny był lepszy od innych którzy również o pracę się starali, a dyrektor musiał by jakoś swoją decyzję uzasadnić.

 

Żeby to zadziałało potrzebna jest jeszcze jedna rzecz. Żadne miejsce pracy nie może w mieście zostać utworzony jeśli o nim nie będzie wcześniej informacji na miejskim portalu w zakładce praca. Skończmy z tworzeniem etatów po cichu i po znajomościach. Niech wreszcie zaczną się liczyć wiedza, kompetencje i doświadczenie, a nie znajomości. Jeśli natomiast ktoś by utworzył nowe stanowisko pracy w instytucji podległej miastu z pominięciem poinformowania o tym mieszkańców narażony by był na odpowiedzialność służbową, a na samo stanowisko musiał by się odbyć konkurs.

 

Co o tym sądzicie? Głupia czy jednak dobra propozycja. Nie wiem czy coś takiego zostanie wprowadzone, bo to by ograniczyło przynajmniej w części zatrudnianie po znajomościach, ale w mieście które ma jedną z większych stóp bezrobocia w kraju jedna i spójna informacja o możliwości zatrudnienia w miejskich instytucjach poprawiła by komunikację między bezrobotnym, a poszukującym pracownika – i to z obopólną korzyścią.

 

Jeśli ktoś mi powie, że taka informacja już jest na stronie urzędu pracy to odpowiem - nie rozśmieszajcie mnie - mimo, że ją regularnie przeglądam jakoś nie widziałem na niej informacji, że wodociągi szukały marketingowca, a znalazły go szybko w osobie radnego Kowalskiego.

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Radnemu Adamcowi – którego prywatnie nawet lubię nie oberwało się za to, że nie powinien uczyć historii. Widać na pierwszy rzut oka, że jest ona jego pasją i z pewnością będzie dobrym nauczycielem. Jednak sam sposób w którym ową pracę dostał budzi moje zastrzeżenia i dlatego mimo że radnego lubię nie będę przymykał oczu na sposób zatrudnienia który jest jak dla mnie naganny. Bo jak inaczej to nazwać, że inni bezrobotni nauczyciele nie złożyli podań o pracę? W jaki sposób szukani są nauczyciele którzy mają kształcić przyszłe pokolenia skoro wielu z nich o możliwości zatrudnienia najnormalniej nie wie. I gdzie w tym wszystkim się podział wiceprezydent dobra rada Fałek który jeszcze tak niedawno w lansował się w mediach i mówił jak to nauczycielom pomaga w znalezieniu szkoły gdzie mają nieobsadzone godziny. Czyżby w tym przypadku zapomniał o nich innych poinformować i wiedział o nich tylko Pan Adamiec?

środa, 18 września 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Radom Lokalne, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/03/26 02:45:51
Ogłoszenia Radom Radom Ogłoszenia Darmowe Ogłoszenia Radom i okolice Anonse - Katalog firm Radom Baza firm Radom Spis firm Radom Rejestr firm Radom Radom Lokalne Ogłoszenia Lokalne Radom, Pionki, Iłża, Skaryszew, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Zakrzew, Wierzbica, Pionki, Wolanów, Przytyk, Jastrzębia, Gózd Oferty Lokalne

Radom Lokalne portal z ogłoszeniami lokalnymi z różnymi kategoriami i branżami.

Najpopularniejsze Kategorie:
Oferty Pracy Radom szukam i dam prace
Nieruchomości Radom domy mieszkania lokale i grunty na sprzedaż
Baza Noclegowa Radom wolne pokoje do wynajęcia
Baza Firm Radom Spis Firm Lokalnych
Usługi Lokalne Radom w różnych branż
Motoryzacja Radom samochody osobowe ciężarowe busy autokary Tiry
Agroturystyka Radom domki do wynajęcia Agro odpoczynek
Kredyty i Pożyczki Radom chwilówki na dowód osobisty
Maszyny Budowlane Radom nowe i używane po leasingowe
Maszyny Rolnicze Radom sprzedaż używanych części
Sale i Lokale Weselne Radom kamerzysta fotograf

radomlokalne.pl/