STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

To jak z tym lotniskiem?

Ostatecznym terminem jego otwarcia miał być wrzesień... i jest wrzesień. Lotniska nadal jednak nie mamy. Szczerze mówiąc spodziewałem się tego, że lotnisko w tym terminie zostnie uruchomione jedynie na papierze aby nie stracić gruntów, a w późniejszym czasie zostanie ono faktycznie skończone. Jednak okazało się, że i samego papierowego otwarcia nie udało się zrobić.

Skąd ten termin? Z ustawy. To na jej podstawie miasto otrzymało grunty pod lotnisko. Dlatego też twierdziłem, że zarząd spółki stanie na cyckach i przynajmniej formalnie dopełni wszystkich formalności, aby choćby nasze lotnisko formalnie już było lotniskiem cywilnym, a na skończenie terminalu, radiolatarnie i regularne loty będziemy musieli sobie jeszcze poczekać.

 

Okazało się jednak, że spieszyć się nie musimy – wiadomo premie już poszły, a może i będą następne. Podobno gruntu nie stracimy. Pisze podobno, bo jak mam uwierzyć w słowa ludzi którzy tyle razy mijali się z prawdą mówiąc np. o terminie oddania terminala czy też o terminie uruchomienia lotniska? Jak powiedział Kajetan Orzeł dla Echa Dnia ma nadzieję, że do końca roku uda się uzyskać certyfikat ULC i wpis do rejestru lotnisk cywilnych.

 

 

Skoro zarząd jest taki pewny to ja postaram się zasiać wątpliwości. Jaką mają gwarancję, że grunt nie zostanie odebrany skoro nie wyrobili się w terminie i de facto złamali ustawę? Jeśli ktoś odpowiedzialny za owe grunty im ich nie odbierze może narazić się na zarzut niegospodarności. Kolejnym problemem jest certyfikat ULC. Jaką mamy gwarancję, że go dostaniemy jeśli... no właśnie sprawy gruntowe są nieuregulowane, a w świetle prawa jeśli w danym terminie się nie wyrobimy możemy je stracić?

 

Tak więc mimo że lotnisku kibicuję mam spore wątpliwości dotyczące kompetencji ludzi nim zarządzających. Miasto już wyłożyło sporą kasę, a później dofinansowało spółkę. Miasto również wybudowało drogę do terminala i wykupiło działki które przekazało spółce port lotniczy. Samo lotnisko zaczęło zatrudniać pracowników. Nie mamy jednak żadnej gwarancji, że nie stracimy zainwestowanych już pieniędzy. I dzięki komu? Dzięki ludziom którzy mydlili nam oczy mówiąc o wirtualnych terminach oddania lotniska, dzięki ludziom którzy mówili o mitycznych inwestorach i liniach lotniczych chcących od nas oferować swoje loty. Jednak żadnych konkretów nie znamy. No może oprócz konkretnych wydatków które miasto poniosło na ten cel. Nie wspominając premii dla prezesa który ewidentnie nie wywiązał się ze swoich obowiązków.

 

Ku chwale precyzji!

 

P.S. Mam nadzieję, że lotnisko jednak powstanie – za dużo już w nie zainwestowaliśmy, a ono samo może się przyczynić do podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej miasta i regionu. Jednak patrząc na obecne działania mam wrażenie, że przez długi czas nie robiono dosłownie nic, a teraz wszystko chce się zrobić na ostatnią chwilę. Jest to przecież potrzebne. Przecież za rok wybory, więc ktoś musi z odpowiednim nadęciem wstęgi przecinać.

czwartek, 05 września 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Radom Lokalne, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/03/26 02:43:16
Ogłoszenia Radom Radom Ogłoszenia Darmowe Ogłoszenia Radom i okolice Anonse Radom - Katalog firm Radom Baza firm Radom Spis firm Radom Rejestr firm Radom Radom Lokalne Ogłoszenia Lokalne Radom, Pionki, Iłża, Skaryszew, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Zakrzew, Wierzbica, Pionki, Wolanów, Przytyk, Jastrzębia, Gózd Oferty Lokalne Radom
radomlokalne.pl/
radomlokalne.pl/catalog/