STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Blog > Komentarze do wpisu

Hipokryzja prezydenta! Odniesie się?

Długo nie pisałem. Musiałem odpocząć od polityków i ich hipokryzji – nie dziwcie się – zdrowie psychiczne też jest ważne :) Do pisania miałem wrócić z początkiem grudnia jednak dziś prezydent w swojej hipokryzji przeszedł samego siebie i musiałem się do jego słów odnieść. Otóż Pan prezydent w związku z narastającą liczbą marketów na facebooku napisał:

 

Problem z dyskontami narasta. Tylko rozwiązania na szczeblu Parlamentu mogą dać samorządom instrumenty do skutecznej walki z dyskontami. Obecnie, czy się to komuś podoba czy nie, samorządy nie mają możliwości blokowania budowy sklepów do 2000 m2. Po raz kolejny tłumaczyliśmy na konferencji prasowej jak wygląda ustawowa rzeczywistość. Jeżeli nie dojdzie do szybkiej zmiany prawa w Polsce dyskonty będą nas dalej zalewać. Co należałoby naszym zdaniem zmienić? http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=5236‪#‎Radom‬ ”

 

Jakież to ładne słowa, ale jakież one wydają się być puste! Przypomnę tylko przykład jednego z marketów. Jak jestem w stanie zrozumieć, że miasto nie ma wpływu na budowę sklepów do 2000m kwadratowych powierzchni to już w przypadku jednego z marketów coś mi tu śmierdzi i mówię to o markecie Kaufland. Jak na niego patrzę to jakoś oczom nie wierzę, że ten budynek ma 2000m. Jakim to zatem cudem market powstał? Odpowiedź jest banalnie prosta! Budynek sprytnie podzielono na dwa budynki:) Kamienica połączona z marketem ma powierzchnię 1500m, a sam market (mimo, że jest w zasadzie jednym budynkiem) został policzony osobno i jego powierzchnia wynosi dokładnie 1995,41m tak więc wszystko gra? Razem mamy łączna powierzchnia handlowa wynosi prawie 3500m, ale gdy się sprytnie ogra nieudolne władze te mogą później pierdzielić na prawo i lewo głupoty jak to nic zrobić nie mogą!

 

Z tym marketem to nie koniec – przypomnieć trzeba również, że miasto wyłożyło na remont drogi i kanalizacji do marketu kwotę około 1,7mln zł (1,1mln zł na drogę i 600tyś zł na wodociągi). Super tak oto miasto wspiera przedsiębiorców w mieście. Chyba jednak nie tych których trzeba! Jeśli ktoś zastanawia się dlaczego nasze wybitnie precyzyjne władze dały się tak zrobić w konia przypomnę jeden tekst w Panoramie Radomskiej „Teść ma plac, a szkoła przeprowadzkę?”. Gdy on się ukazał głośno straszono pozwem do sądu, żądaniem sprostowania i odszkodowania i... market wybudowano, sprawa ucichła i... sprostowania nie widziałem, a sam artykuł nadal na stronie Panoramy Radomskiej wisi. Możemy go znaleźć TUTAJ. Tak więc Panie prezydencie – pamiętajmy - sam nas pan przekonywał jak to precyzja jest w nas więc i ja dla precyzji przypominam co wcześniej robiliście, a obecne słowa o waszej bezradności traktuję jedynie jako zakładanie sobie maski przed kolejnymi wyborami i sztuczne udawanie zatroskanych o nasz rodzimy handel. Mam nadzieję, że ludzie będą to pamiętać przy urnach!

 

Pozdrawiam :)

piątek, 29 listopada 2013, obiektywnyradom
Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , 195.93.162.*
2013/11/29 19:01:01
Chcieliści PIS-u w Radomiu to i macie to co jest
-
Gość: markusmonk, *.algo.radman.pl
2013/11/29 21:13:38
Bo Kaufland ma ponad 3 tys. m. powierzchni (bez kamienicy).
-
Gość: pzg, *.radom.vectranet.pl
2013/11/29 21:57:37
a czy w planach zagospodarowania przestrzennego nie można określić maksymalnej powierzchni na handel?
-
Gość: Radom Lokalne, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/03/26 02:48:19
Katalog firm Radom - Firmy Radom to lokalna baza adresowa firm w mieście Radom i okolicach. Katalog firm Radom Lokalne pokazuje dane adresowe i kontaktowe oraz mapkę dojazdową do firm w regionie.

Katalog firm Radom - Baza firm Radom to ja większa baza danych zawierająca podstawowe informacje o firmach świadczących swoje usługi w regionie Radom, Pionki, Iłża, Skaryszew, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Zakrzew, Wierzbica, Pionki, Wolanów, Przytyk, Jastrzębia, Gózd

Katalog firm Radom - Spis firm Radom Lokalne całkowicie za darmo wszystkie ogłoszenia w różnej branży, każda wizytówka zawiera podstawowe dane w celu nawiązania kontaktu z danym przedsiębiorcą.

Katalog firm Radom - Index firm Radom to największy katalog w mieście zawierający opis i profil działalności firm usługowych i produkcyjnych z regionu Radom, Pionki, Iłża, Skaryszew, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Zakrzew, Wierzbica, Pionki, Wolanów, Przytyk, Jastrzębia, Gózd

Katalog firm Radom
Darmowy Katalog firm Radom
Darmowe ogłoszenia dla firm
Nowe adresy firmy Radom Lokalne
Regionalna baza adresowa Radom

radomlokalne.pl/
radomlokalne.pl/catalog