STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

środa, 30 stycznia 2013
Po wczorajszym tekście w firmie Algo zawrzało. Dowiedziałem się kilku dość zaskakujących rzeczy takich jak informacja o tym, że firma Algo pracuje dla miasta za darmo – przynajmniej jeśli chodzi o obsługę hotspotów. Ciekawe tylko czy miasto od tej darmochy płaci podatek od darowizny, ale w to nie wnikam.
wtorek, 29 stycznia 2013
Jest nowy wydział w magistracie. Tak dokładniej, to ruszy od 1 lutego. Prezydent Andrzej Kosztowniak (PiS) tego chciał i ma! Chciał uchwały o konsultacjach – dostał! Wymyślił sobie nowy wydział – taki ruszy! To teraz możemy konsultować z merem Kosztowniakiem pomnik Sashy Grey w Radomiu!
No to co takiego się stałosię? Ano dupa blada wyszła. Za pseudo radomską darmochę zapłaciłem złocisza plus VAT pseudo darmowym esemesem i... za cholerę zarejestrować się nie mogłem . Ba nawet strona która wymaga podania peselu już nie chciała się załadować. Zadzwoniłem zatem do kumpeli która jest już zarejestrowania i... podobnie tylko, że tym razem nie dało się zalogować, a nie zarejestrować.
piątek, 25 stycznia 2013
Napisała do mnie znajoma która również angażowała się kiedyś w obronę szkół, ale niestety miłościwie nam panujący w swojej głuchocie na argumenty tę szkołę zamknął – piszę oczywiście o najstarszej szkole podstawowej w Radomiu. Wcześniej nie wiedziałem, że owa znajoma ma problemy ze swoim dzieckiem. Dowiedziałem się dopiero wczoraj dlatego też również Was proszę o pomoc – tym bardziej, że to nic nie kosztuje. Dalej zamieszczam treść listu jaki otrzymałem.
czwartek, 24 stycznia 2013
No już zupełnie nie wiem czy śmiać się czy płakać. Na PKP strajk. Czy to coś nowego? Ja mam wrażenie, że już to jakaś tradycja strajkowa. Nawet firm pracujących na zlecenie PKPa, bo przecież patrząc na nasz piękny dworzec barakowy mam dziwne wrażenie, że robotnicy remontujący ten normalny strajkują od ładnych kilku miesięcy. No chyba, że dworzec remontują duchy. To mogło by mieć nawet sens, bo sam minister od transportu gdy ostatnio odpowiadał senatorowi Skurkiewiczowi sprawiał wrażenie człowieka nawiedzonego.
wtorek, 22 stycznia 2013
Dwóch ludzi, dwóch radnych, dwóch prezesów. Prezesów spółdzielni. Historia którą opiszę będzie historią prawdziwą, którą sami możecie zweryfikować. Zweryfikować empirycznie, ale... nie będzie to łatwe. Co zatem oprócz ewidentnych podobieństw różni tych Tych dwóch osobników? Napisze przewrotnie, bo praca, a przynajmniej w jednym wypadku jej brak.
poniedziałek, 21 stycznia 2013
Pewnie wielu by dzisiaj napisało o tym, że znowu zima drogowców zaskoczyła. Ja jednak ten temat odpuszczę. Zwłaszcza, że ich co roku ona zaskakuje, a gdy na prognozie pogody usłyszą, że zawieje i zamiecie to pewnie sami się zastanawiają czemu samo po sobie nie zamiata. To jak mamy pięknie białym puchem miasto udekorowane wszyscy widzimy więc po co pisać o rzeczach oczywistych. Ba gdybym miał czas to wybrał bym się tropić te pługi z podniesionymi lemieszami. Dlatego też dzisiaj napiszę na inny temat.
czwartek, 17 stycznia 2013
Ostatnio ze znajomym dziennikarzem sobie rozmawialiśmy o tym co się dzieje w mieście. Jeden temat nas bardzo zainteresował. Konkretnie chodzi o radnego Adamca i jego obecny brak pracy. Zaczęliśmy się zastanawiać gdzie w mieście o tak wysokim bezrobociu radny pracę znajdzie. No ja odpowiedziałem jasno – w spółce miejskiej i nawet zacząłem myśleć w jakiej spółce pracowników nigdy za dużo i znalazłem taką. Mój znajomy natomiast wymyślił inny sposób jak można bezrobotnego radnego zagospodarować. I szczerze mówiąc zastanawiam się czy przypadkiem jego słowa nie okażą się prorocze, a zawód dziennikarza zamieni na jakiegoś wróżbitę :)
środa, 16 stycznia 2013
Rzadko mi się to zdarza, ale jednak... nadszedł czas by ich pochwalić. Co to takiego się stało zatem, że nawet ja taki przeciwnik obecnej władzy zaczynam ją chwalić? Otóż dziś przeczytałem zaskakujący artykuł na radomskiej wyborczej. Jego tytuł to „PiS ma pomysł, jak rozwijać Radom. A nawet trzy”. Tak więc gratuluję!
Dziś miałem napisać o czymś innym. Miałem dać tekst o rozważaniach jakie z jednym radomskim dziennikarzem snułem. O radnym Adamcu, jego przyszłej pracy. No ale coś to przebiło. Wczoraj wieczorową porą dostałem list od jednego z profesorów Uniwersytetu Techniczno Humanistycznego w Radomiu. Dalej publikuję go w całości.
poniedziałek, 14 stycznia 2013
Ech jak czasami czytam co ten człowiek wypisuje zastanawiam się czy nie wszamał jakiegoś hamburgera w czasach gdy wściekłe krowy powodowały gąbczaste zwyrodnienie mózgu i... choroba cały czas się rozwija. In vitro złe, orkiestra zła, za to dobry tylko prezesik w miniaturce. No kurde skąd ten Eryk się wziął. Chyba spod sutanny nie wyskoczył, bo nawet księży znam normalniejszych od niego.

Króciutki wpis. Ze względu na to, że niestety na bloxie nie ma dobrej przeglądarki zdjęć fotki z radomskiego WOŚPa zamieściłem w innym miejscu. Tutaj macie linka: http://fotoradom.blogspot.com/2013/01/wosp.html – miłego oglądania i pozdrawiam:)

niedziela, 13 stycznia 2013
Dziś znaczne od Owsiakowego SIEMA :). Orkiestra już 21 raz gra dla dzieciaków, ale w tym roku również dla ludzi starszych. Nawet chyba Jurek Owsiak będzie musiał zmienić hasło, że będą grali do końca świata i jeden dzień dłużej. Koniec świata był dni wiele minęło, a orkiestra nadal gra. I pięknie, bo mimo że istnieją niektórzy malkontenci jak Eryczek któremu pomaganie przez orkiestrę nie pasuje to jednak widać, że wielu osobom taki sposób wspierania naszej nieudolnej służby zdrowia odpowiada.
sobota, 12 stycznia 2013
Jeszcze niedawno miłościwie nam panujący klepnęli sobie budżet i... no właśnie i już coś nie pasi. Wcześniej zrobił się szum z powodu nagród, bo skoro budżet cięty po kości to dlaczego niektórzy wybrańcy dostali takie gigantyczne nagrody. Pojawiały się różne wypowiedzi choćby takie, że na kulturę brakowało, a na nagrody jakoś starczyło. Tym razem kochany Rysiu wzbudził emocje nawet we własnych szeregach. Chodzi oczywiście o sport.
czwartek, 10 stycznia 2013
Tym razem była to smutna wizyta w stolicy wielkopolski. Jednak i takie wizyty są czasami potrzebne. Tym razem przyjechałem pożegnać mojego znajomego profesora Waldka Masztalerza. Nie zawaham się napisać, że nie tylko profesora, ale i prawdziwego przyjaciela którego znam gdzieś od 15 – 16 roku życia.
środa, 02 stycznia 2013
Po świąteczno sylwestrowym rozluźnieniu na blogu znów tematy nasuwają się same. Tym razem za sprawą ustawy śmieciowej. Jedno jest pewne – sama ustawa jest bublem, ale to co przygotował nam prezydent i przegłosowali radni już bublem nie jest – jest czystym złodziejstwem. Dlaczego? Zaraz znajdziecie odpowiedź.