STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

czwartek, 31 maja 2012

Jest gorzej niz myslalem - nie dosc, ze sie bez palenia mecze to jeszcze laptop mi wysiadl. Chyba czwartek 31 gorszy od piatku 13. Postaram sie go naprawic jak najszybciej, ale cofam obietnice o wieczornym wpisie. Ciezko jest na komorce pisac.

14:55, obiektywnyradom , aktualności
Link Dodaj komentarz »

No to się dzisiaj przemęczę. Będę wkurzony i wkurzający więc nie wchodzić mi w drogę. Wszystko będzie mnie denerwowało bardziej niż kobietę podczas okresu :) Zazwyczaj jak był dzień bez papierosa to może nie chcąc słyszeć zazwyczaj dowiadywałem się o tym wieczorem cały dzień już paląc, ale jak już wiem to postaram się nie zapalić. Tym bardziej, że staram się rzucić. Wieczorem postaram się coś napisać np. o nowych obowiązkach Pana Sońty, ale dla mnie po północy to jeszcze wieczór, a dzień następny i już sobie na fajeczkę pozwolę. Jednak przyzwyczajenie do pracy razem z papierosem jest silne. Wy natomiast bądźcie mądrzejsi ode mnie i nie palcie - to nie tylko nie zdrowe, ale i coraz bardziej kosztowne (wiem, bo palę od 11 lat).

Pozdrawiam

Nie wiem jak innych palaczy, ale te ostrzeżenia z impotencją na papierosach mnie przerażają bardziej niż te z rakiem.

08:25, obiektywnyradom , aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 maja 2012

Króciutki wpis - chciałem tylko wszystkich czytelników zaprosić na Radomską Noc Kabaretową w Amfiteatrze. Zapowiada się ciekawie więc zamierzam przyjść ze znajomymi.

szczegóły tutaj:
http://mojradom.pl/content/view/10654/52/

15:51, obiektywnyradom , aktualności
Link Komentarze (1) »

Na początku zaznaczę, że jestem apolityczny. Nie należę do żadnej partii, ani organizacji politycznej. Ktoś może zapytać czemu krytykuję obecne władze? Dlatego, że chodzę na wybory i jeśli wybór mi nie odpowiada uważam, że mam prawo do krytyki. Zwłaszcza konstruktywnej. Mam wiele do zarzucenia opcji na która głosowałem, bo platforma mnie zawiodła, ale patrząc na moją małą ojczyznę jaką jest Radom PIS również mnie nie zadowala. Oddzielmy to co PO robi w kraju i to co PIS robi w mieście. Skupię się tu na działaniu na rzecz Radomia. To jest miasto w którym się urodziłem, do którego wróciłem po studiach, na którego rozwoju mi zależy i w którym chcę żyć.

 

Skupmy się na kilku kwestiach. Po pierwsze działania wiceprezydenta Ryszarda Fałka. Dlaczego twierdze, że to są działania udawane, a nie udane? Odpowiedź jest prosta. Pomysły reorganizacji/racjonalizacji oświaty w Radomiu są pozorne. W moich poprzednich wpisach udowodniłem, że oszczędności jakie dla miasta miały przynieść pomysły wiceprezydenta w zasadzie kosztowały miasto więcej niż korzyści z nich płynące, nie mówiąc o powiększeniu i tak dużego bezrobocia. Szkoda już nawet wspominać o nadzorze nad programem „cyfrowa szkoła”.

 

Kolejnym przykładem na działania udawane jest radomskie lotnisko. Nawet nie zliczę po raz który jest odsuwany termin jego oddania. Lotnisko jak było tak jest i pewnie zostanie wojskowe. Czas mija, kolejni prezesi pobierają pensje, a ruchu w pracach jak nie było widać tak nie widać nadal. No chyba, że za kolejny sukces możemy uznać... ogrodzenie lotniska które dopiero ma powstać. Na inne rzeczy nie zostały ogłoszone nawet przetargi, a czas płynie.

 

Ostatnim pomysłem na działania udawane jest pomysł Pani wiceprezydent Anny Kwiecień. Dlaczego tak twierdzę? Bo z działań miasta jasno wynika – trzeba oszczędzać więc niech każdy coś wymyśli. Nawet jak bez sensu to i tak jakoś przejdzie, bo w końcu my zmieniamy, my racjonalizujemy! Tylko pozostaje pytanie – za jaką cenę i jak? Miasta nie było stać na remont PSP nr.8, ale będzie stać na dostosowanie szkoły na potrzeby domu dziecka i domu pomocy społecznej. Nie wiem tylko czy to cudowne rozmnożenie się środków w budżecie czy efekt kolejnych kredytów na... spłatę kredytów. (może na marszu w obronie wolnych mediów których bronić nie trzeba, bo O. Rydzyk nigdy nie miał koncesji na nadawanie naziemne, a o taką obronę chodziło o takie cuda się wymodlili)

 

Mam jednak wrażenie, że wszystkie ostatnie działania miasta są nieprzemyślane. Zamiast oszczędności do oświaty musimy dopłacić mimo pogorszenia warunków nauki. Zamiast inwestora dla lotniska mamy go sami zbudować mimo że nie stać miasta na wiele potrzebniejszych inwestycji (nie mówię, że lotnisko nie jest potrzebne, ale wcześniej była mowa o inwestorze – jakim? - takim jak z toru F1?). Na koniec pomysł dotyczący budynku po PSP nr.8. Miasta nie stać na remont, a jednak stać. Przy okazji miasto dorzuci 1,7mln zł na przebudowę dróg wokół dawnej szkoły, a przyszłego marketu. Jeśli ktoś zarzuci, że miasto dołoży mniej to dodam, że wodociągi miejskie są spółką miejską, a ona ma dołożyć 600tyś zł więc w zasadzie pieniądze wyłoży miasto.

 

Kończąc chciał bym coś zaproponować, ale nie wiem czy powinienem. Jeśli władze miasta udają, że pracują może my jako wyborcy i płatnicy podatków powinniśmy zacząć udawać, że płacimy podatki. Skoro władze miasta nie działają w naszym imieniu dlaczego powinniśmy im płacić? Jeśli ktoś mi coś ukradnie wzywam policję i mam nadzieję, że złapią złodzieja. Jeśli miasto marnuje pieniądze na które wszyscy się składamy z podatków to po co dawać się okradać. Okradać nasze dzieci ze szkół i z MDKu.

 

Panie prezydencie daję do przemyślenia taką kwestię – ceny nieruchomości niestety spadają. Mówię niestety, bo sam mam 3 mieszkania w Radomiu i nie wiem czy to była dobra lokata kapitału. Obecnie budynki po Plastyku stoją puste, a na wartości jakoś nie zyskują. Może warto by było weryfikować pomysły wiceprezydentów zanim wprowadzi je się w życie.

Jest wiele przykładów na pracę udawaną, na pozorną walkę z bezrobociem, na nieudolne ściąganie inwestorów. Ciekawym przykładem jest radny Kowalski który "pracuje" w wodociągach miejskich jako marketingowiec od ładnych kilku miesięcy, a efektów jego działań nie widać. Ale przecież wody nie trzeba reklamować.

wtorek, 29 maja 2012

Jak wiadomo media żądzą się swoimi prawami. Często dobrą informacją jest zła informacja. Wzbudza ona wiele kontrowersji, jest częściej komentowana i oglądana. Ja jednak jako odbiorca mediów coraz bardziej dostrzegam, że większość redakcji mogłaby działać pod jedną wspólną nazwą „wszystko źle”. O Radomiu w ostatnim czasie było głośno w ogólnopolskich mediach głównie za sprawą szpitala psychiatrycznego. Dziś w polsatowskiej interwencji również pokazał się reportaż z Radomia. Złych informacji o mieście w mediach było więcej. Sprawa śmiertelnego pobicia Ś.P. Maćka pod klubem Aula, sprawa wypadku w niezabezpieczonych ruinach przy Radomiaku, protesty przeciwko reorganizacji w oświacie, czy ostatnia sprawa zmarnowanej szansy na dotacje z programu „cyfrowa szkoła”.

 

Pomysł nie jest łatwy, ale możliwy do zrealizowana. Dlatego proponuję zrobienie Dziennika Dobrych Wiadomości. Niech będą one najbardziej błahe jak się da, ale niech będą tylko pozytywne i totalnie zakręcone. Może i ogólnopolskie media zainteresują się ciekawą akcją poprawiającą wizerunek miasta, a na tym skorzystamy wszyscy. Fajnie by było zobaczyć coś takiego np. w sobotę, gdy już w lokalnej polityce mało się dzieje.

 

Jeśli coś takiego by powstało dla równowagi z tymi złymi wiadomościami może całkiem nie popadniemy w depresje :)

17:13, obiektywnyradom , aktualności
Link Dodaj komentarz »

Na wczorajszej sesji rady miejskiej był poruszony temat lotniska cywilnego w Radomiu. Bardzo dobrze by się stało gdyby takie lotnisko powstało, ale niestety ja już w te plany coraz bardziej wątpię. Mamy już niewiele czasu, aby go uruchomić. Jeśli nie zrobimy tego do września 2013 roku miasto będzie musiało zwrócić tereny. Obecnie został jedynie rozstrzygnięty przetarg na ogrodzenie, trwają prace projektowe oświetlenia pasa. Zastanawia tylko czy wcześniej władze spółki nie wiedziały, że pas trzeba oświetlić i dopiero teraz zabierają się za projektowanie?

 

Dla miasta jakim jest Radom lotnisko cywilne było by bardzo korzystne głównie pod względem podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Niestety pozostanę pesymistą. Mamy nieco ponad rok do czasu kiedy lotnisko ma działać. Nie mamy żadnego inwestora a informacji o tym co i jak ma być zrobione jest tyle co przy wyśmiewanym torze F1 obiecywanym przez posła Ryfińskiego.

Mam nadzieje, że się mylę, ale żeby się tylko nie okazało, że lotnisko radomskie było jedynie miejscem pracy i ciepłych posadek dla pracowników spółki którzy nie zdążą z otwarciem na czas.

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Skoro spółka utrzymuje się od odsetek od kapitału 22,5mln i chce zbudować lotnisko z własnych pieniędzy to z czego będą wypłacane pensje dla pracowników jeśli kapitał i odsetki od niego stopnieją?

 

polecam również artykuł http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120529%2FPOWIAT0206%2F120528815

poniedziałek, 28 maja 2012

Wiceprezydent Ryszard Fałek reorganizując szkoły w Radomiu zawsze podkreślał, że chodzi o oszczędności. Mówił, że miasto nie ma tyle pieniędzy, żeby dokładać do subwencji oświatowej. Postanowiłem przyjrzeć się jego „oszczędnościom”. Przypadek Plastyka jest chyba najlepszy, a oszczędności żadne. Ba oszczędności okazały się nawet większymi wydatkami. Szkołę przeniesiono, ale budynki po dawnej siedzibie Plastyka nadal stoją puste. „Nowa” siedziba plastyka wymaga generalnego remontu. Brakuje miejsca w pracowniach i miasto planuje budowę kolejnego budynku. Koszt ponad 8 mln.

 

Kolejnym przykładem jest Szkoła Podstawowa nr.8. W tym przypadku miasto nie miało pieniędzy na remont dachu (ok 300tyś zł). Miały być oszczędności. Co się później okazało? Polecam przeczytanie artykułu http://radom24.pl/artykul/czytaj/6354. W szkole ma powstać Dom Dziecka i Dom Pomocy Społecznej. Dom pomocy społecznej pewnie się przyda, bo mimo obietnic, że nauczyciele nie stracą pracy jednak stało się inaczej. Wróćmy jednak do tematu oszczędności. Miasto nie miało przecież pieniędzy na remont, a w tym przypadku również miasto będzie musiało jednak ten budynek wyremontować.

 

Ostatnio znów zrobiło się głośno w sprawie MDKu. Pozostaje pytanie ile miasto zapłaci za racjonalizacyjne plany wiceprezydenta. Na koniec gratuluje oszczędności, ale takiego ekonomisty nie zatrudnił bym nawet do robienia zakupów w spożywczym. Może warto część swoich poborów przeznaczyć na korepetycje z matematyki, bo obecnie widzę, że liczenie idzie dość opornie.

 

Moja aktywność została zauważona przez Bohdana Karasia. Dziękuję za dostrzeżenie i mam nadzieję, że równie przyjemnie będzie się czytało moje wpisy tak jak to było kiedy blog prowadził Majkel.

 

niedziela, 27 maja 2012

Żeby nie zarzucono mi stronniczości i tego, że tylko krytykować potrafię zacznę od oficjalnych pochwałków dla władz miasta. Konkretnie chodzi o markę Radomia. Z bloga Jakuba Kowalskiego możemy się dowiedzieć, że był obecny na Welcome Festival w Gdyni (jest to pierwszy międzynarodowy festiwal marketingu miejsc). Nie wiem niestety co tam robił, ale mimo wszystko dobrze, że ktoś reprezentował tam Radom. Miasto nie tak dawno temu dostało również wyróżnienie w kategorii najlepszy wizerunek miasta w mediach społecznościowych. Gratuluje choć jako mieszkaniec nadal czuję niedosyt. Dlaczego? Wystarczy sprawdzić na stronie konkursu www.prwsamorzadzie.pl.

Wyniki konkursu to:

- w kategorii Najlepszy film promocyjny: Gmina Radzionków
- w kategorii Najlepsza gazeta miejska/biuletyn: Urząd Miasta Częstochowy
- w kategorii Najlepsza promocja projektów unijnych: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie 
- w kategorii Najlepsza kreatywna kampania promocyjna: Urząd Miasta Krosna
- w kategorii Najlepszy wizerunek miasta w mediach społecznościowych: Urząd Miejski w Sosnowcu

 

Widać jak na dłoni, że żadnego pierwszego miejsca nie dostaliśmy, a jedynie wyróżnienie w jednej z kategorii. Mimo małego sukcesu chciało by się więcej. Możemy również się spierać nad hasłem promującym Radomia, ale jeśli już go mamy to z niego korzystajmy. Na tle innych miast które inwestują w promocję swojego wizerunku na zewnątrz my po zeszłorocznej kampanii wewnętrznej stanęliśmy w miejscu. Szkoda bo z reklamą powinniśmy wychodzić na zewnątrz.


sobota, 26 maja 2012

Po tym jak Majkel zrezygnował z prowadzenia swojego bloga czego bardzo żałuję postanowiłem go przejąć. Mam nadzieję, że moje wpisy również będą się Wam podobać. Przejąłem tego bloga bez pytania, ale z dobrymi intencjami. Jak zobaczyłem, że blog został zlikwidowany obawiałem się, że przejmie go ktoś z obecnych władz Radomia, a obiektywizm wtedy będzie obiektywizmem jednej partii. Teraz do tego nie dojdzie, a radny Kowalski znów będzie mógł się zastanawiać kim jest autor wpisów. Może nawet zmieni zawód z marketingowca w wodociągach na detektywa:)

 

Pozdrawiam

11:52, obiektywnyradom , aktualności
Link Komentarze (3) »