STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

piątek, 30 sierpnia 2013
Jakiś czas temu siedzę sobie w kawiarni Parkowa. Słoneczko, zimne piwko pod parasolem, dzieciaki szalejące na nieopodal wypożyczanych samochodzikach, jeden pijaczek i... interwencja ochrony. Panowie widać pozazdrościli najmłodszym możliwości poruszania się po parku samochodzikami – tylko, że oni poruszali się nie tym zabawkowym, ale jak najbardziej prawdziwym. Zresztą zobaczcie sami. Przecież wiadomo kawiarnia oddalona szmat drogi od ulicy więc nóżkami podejść nie można.
poniedziałek, 26 sierpnia 2013
Od początku Air Show w Radomiu byłem na nim obecny. W tym roku jednak przez zgrzyt organizacyjny związany z wnoszeniem napojów pierwszego dnia pokazy obserwowałem pod płotem lotniska. Nie było źle – wiele osób również w ten sposób podziwiało akrobacje pilotów. Drugiego dnia jak już zakaz został zniesiony przybyłem na lotnisko. Jak zatem oceniam samą imprezę? Jak zwykle bardzo pozytywnie. To bardzo dobra reklama dla miasta i oby następne pokazy również się u nas odbyły.
niedziela, 25 sierpnia 2013

Pozytywnego pozytywnego coś bardzo chciałbym dać dziś Tobie... Tak więc stało się. To co wczoraj jeszcze budziło panikę u wojskowych dzisiaj już owej paniki nie wzbudza. Odo bowiem dzisiaj można wnieść napoje w butelkach plastikowych o pojemności 0,5L. Tak podaje portal Radom24.

 

Jak zatem ma się zatem to do tego co wojskowi pisali wcześniej? Powoływali się na względy bezpieczeństwa, kłamali, że taki zakaz był w poprzednich edycjach imprezy, podpierali się ustawą o imprezach masowych. Czy w obliczu dzisiejszych faktów mam twierdzić, że wojskowi honorowo mijali się z prawdą? Czy dzisiaj mam czuć się zagrożony? A może złożyć zawiadomienie do prokuratury o świadome łamanie przepisów ustawy?

 

Bez przesady ja takim idiotą nie jestem jak co niektórzy ludzie z wodowstrętem. Idziecie w dobrą stronę chociaż pojemność mogłaby być większa. Jak dobrze pójdzie to za 10 lat pozwolicie wnosić nawet wannę wody - oczywiście w plastikowej wanience ;)

 

A tak już serio i nie ironizując to chyba wojskowym spadła sprzedaż biletów w porównaniu do poprzednich edycji, że komuś z dowództwa zatrybiły zardzewiałe tryby w głowie i zaczął myśleć. Może opił się jakiejś skonfiskowanej Coli, a wiadomo, że Cola to odrdzewiacz.

piątek, 23 sierpnia 2013
No cóż z durnym zakazem wnoszenia większych napojów niż soczki chyba nic nie zrobimy, bo żaden dureń do swojego dureństwa nie chce się przyznać i durnej decyzji zmienić. Tak więc... pozostają nam dwa wyjścia. Albo ze szczerym współczuciem tolerować czyjąś ułomność intelektualną, albo na znak protestu oglądać pokazy zza ogrodzenia. Ja dzisiaj sobie trochę pofociłem za płotem i szczerze mówiąc chyba lepsze zdjęcia wychodzą z tamtego miejsca niż z samego terenu lotniska. Z resztą zobaczcie sami - dalej już same fotki :)
poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Podczas tegorocznej edycji imprezy mają obowiązywać obostrzenia dotyczące wnoszenia napojów. Będzie można praktycznie wnieść jedynie soczki w kartonikach nie przekraczających pojemności 200ml. Organizatorzy na swojej stronie twierdzą, że podobne ograniczenie obowiązywało w poprzednich edycjach imprezy. Ja natomiast udostępniając regulamin poprzedniej edycji udowodniłem jasno, że zakazu wnoszenia napojów nie było. Czy można zatem liczyć na jakieś stanowisko strony wojskowej? Obecnie wydaje mi się, że wojskowi nabrali wody w usta. Pewnie tańszej niż tej po 5zł za butelkę :)
niedziela, 11 sierpnia 2013
W celu udowodnienia mijania się z prawdą organizatorów Air Show postanowiłem zamieścić w dalszej części cały regulamin poprzedniej edycji imprezy z 2011 roku. Organizatorzy twierdzą, że zakaz wnoszenia napojów obowiązywał już wcześniej. Ja znalazłem jedynie zakaz wnoszenia, ale napojów alkoholowych i innych środków psychoaktywnych. Chyba właśnie tych zarekwirowanych psychoaktywnych w tym roku organizatorzy nadużyli, że zabrakło rozumu i zabroniono wnosić napojów. A tak na przyszłość - NIE KŁAMCIE! INTERNET PAMIĘTA :)
piątek, 09 sierpnia 2013
No i się stało. Portal Cozadzien.pl postanowił sprawdzić u źródła czyli u rzecznika imprezy jak to z tą wodą będzie. Okazało się, że dziennikarka mogła się mało dowiedzieć, bo rzecznik nie zachował się jak rzecznik tylko jak wojskowy wytaczając ostre działa i na pytania dziennikarki odpowiadał pytaniami. Dlatego proponuję, że skoro ów wojak bardziej lubuje się w wojowaniu niż w rzecznikowaniu może watro by było rozważyć wysłanie go do jakiegoś Iraku lub Afganistanu? Tam z Talibami sobie powalczy, a i kobiety nie będą asertywne, bo jak sam stwierdził ma z nimi kłopot.
Statystyki nie kłamią. Wczoraj mój blog przeczytała duża ilość ludzi zainteresowanych tematem pokazów lotniczych w naszym mieście i problemem z wnoszeniem napojów. Z jakich miast zatem czytelnicy zaszczycili mnie swoją obecnością na mojej stronce?
czwartek, 08 sierpnia 2013

Na profilu prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka pojawiło się jego stanowisko dotyczące regulaminu pokazów lotniczych, a konkretnie punktu który zabrania wnoszenia własnych napojów.

 

Na jego profilu możemy przeczytać: „Wprowadzone zasady wnoszenia i dystrybucji napojów podczas Air Show 2013 uważam za nie najlepsze. Będziemy rozmawiać z wojskiem o możliwości zmiany regulaminu. Też jestem tymi rozwiązaniami zaskoczony. Mam nadzieję, że uda się je zmienić ”. Dalej w komentarzach prezydent również odniósł się do sprawy pisząc: „Pojawiło się wiele negatywnych opinii w Internecie atakujących Miasto za zaistniała sytuację. Jesteśmy współorganizatorem imprezy, ale przyjęte rozwiązania w zakresie dystrybucji napojów nie były z nami konsultowane.”

 

Nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki i kibicować prezydentowi w jego działaniach na rzecz zmiany głupiego zapisu.

Długo nie pisałem, bo nie było zbytnio o czym. Chwaliłem miasto za udane otwarcie fontann i reklamę Radomia na Discovery. Ostatnio w Radomiu wreszcie otworzono dworzec. Wrażenia mogą być mieszane, bo owszem czyściej jest, ale tyle czekać na ową czystość było ogromną przesadą. Większych zmian na dworcu trudno się dopatrzeć. Ale co tam nie ma co marudzić. Wreszcie mamy dworzec, a nie barak. Obecnie i w czasie mojego niepisania odbywają się na lotnisku w Piastowie Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Tam wszystkich miłośników lotnictwa można śmiało zaprosić. Gorzej już sprawa zaczyna wyglądać z Air Show.