STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

sobota, 29 września 2012
Moje ostatnie wpisy dotyczące Uniwersytetu poskutkowały i wszystkie redakcje w mieście zainteresowały się tematem. Niestety to tylko mały sukces, bo nie zmienia to jednak stanu rzeczy. Sytuacja finansowa Uniwersytetu jest katastrofalna, a i całe szkolnictwo wyższe w Radomiu przeżywa trudne chwile. Dalej w tekście nie tylko o szkołach wyższych.
czwartek, 27 września 2012
Od jednego z profesorów usłyszałem, że obecny rektor, a wcześniejszy prorektor na spotkaniu przedwyborczym informował, że uczelnia ma dług w wysokości 4mln zł. Na początku września okazało się, że dług to ponad 12,5mln. Informacja ta pojawiała się zarówno w mediach jak i na dokumentach przedstawionych senatowi do których miałem dostęp. Jednak dostałem nową informację. W liście jaki rektor pisze do pracowników mowa jest o całkiem innej kwocie. To już nie 4mln, nie 12,5mln. Teraz to już 15 795 000 zł.
Sprawy związane z Uniwersytetem zdominowały ostatnio mój blog. Dzisiaj jednak napiszę o kilku innych informacjach z naszego podwórka, bo są też takie które zasługują na komentarz. Jakie tematy dzisiaj poruszę? Na początku napiszę o budynkach po Plastyku, a zakończę sezonem wycieczkowym w mieście.
środa, 26 września 2012
Po publikacji mojego artykułu u Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, oraz listu pracowników naukowych do Pani minister otrzymałem wiele listów zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Oczywiście pracownicy radomskiej uczelni są mi wdzięczni za to, że poruszyłem temat. Część studentów również. Inni natomiast zarzucają mi, że pisząc o tym co się dzieje na uczelni podburzam jej pozycję i nie przyczyniam się do poprawy sytuacji. Pytanie tylko kto do takiej sytuacji doprowadził? Ja tam nie pracuję więc nie do mnie pretensje. Jeśli natomiast chcemy zrobić coś dobrego dla Uniwersytetu zastanówmy się wspólnie co w jego działaniu można zmienić, żeby sytuacja uległa poprawie.
wtorek, 25 września 2012
W dniu dzisiejszym otrzymałem list od pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. List ten otrzymała również Pani minister prof. Barbara Kudrycka. Dalej zamieszczam całość.
poniedziałek, 24 września 2012
Nie od dziś wiadomo, że nowy twór zwany Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu ma poważne problemy finansowe. W piątek radomska Gazeta Wyborcza napisała artykuł „Cięcia, zwolnienia. Uniwersytet ma program naprawczy”. Ja postanowiłem dowiedzieć się więcej na czym ma polegać ten program naprawczy przyjęty przez senat uczelni. W tym celu zasięgnąłem języka u kilku chcących pozostać anonimowymi profesorów.
sobota, 22 września 2012

Jak zapowiadałem w poniedziałek planuję zamieścić tekst o zmianach na uniwersytecie. Już dzisiaj jest on gotowy, ale ze względu na weekend i mniejszą poczytność zamieszczę go w niedzielę, ale po północy, żeby już od poniedziałku media mogły zająć się tą sprawą. Tak więc prośba zarówno do profesorów, studentów jak i wszystkich którym nie jest obojętna sytuacja na radomskiej uczelni. Rozsyłajcie linki do tekstu po swoich znajomych. Niech wszyscy wiedzą jaki to będzie nasz uniwerek! Więcej w niedzielę po północy.

piątek, 21 września 2012
Kiedy Radom planował przekształcenie lotniska wojskowego w cywilne lub jak w tym przypadku współużytkowane zarówno przez wojsko jak i przez stronę cywilną lotniskowa mapa Polski wyglądała zupełnie inaczej. W międzyczasie dla odciążenia Okęcia powstało lotnisko w Modlinie, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że właśnie Radom miał być tańszą alternatywą dla Okęcia. Mamy również lotnisko w Lublinie/Świdniku. Od zachodu mamy lotnisko w Łodzi. Pytanie zatem czy Radom ma szansę na rentowność? Mam nadzieję, że tak.
Co prawda miałem zamiar to zrobić trochę później, ale sytuacja mnie zmusiła. Zwłaszcza po jednej publikacji. Tak więc kim jestem oprócz tego, że pozytywnie zakręconym wariatem? Przynajmniej mam nadzieję, że tak mnie odebraliście. Tak więc jestem fotografem/operatorem kamery zajmującym się głównie reklamą i obsługą medialną koncertów. Wcześniej pracowałem przy teledyskach i sesjach do reklamy mody. Jak już wcześniej pisałem pracuję głównie na tak zwane umowy śmieciowe – eeee znaczy się o dzieło :)
czwartek, 20 września 2012
Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść to źle. Tak krótko mogę opisać zarówno sympatyków i działaczy PISu jak i PO. Niestety taka jest smutna prawda. Patrząc na blogi radomskich polityków z tych partii oraz ich sympatyków dostrzegam jedno. Wszystko co złe to Ci inni – my jesteśmy bez skazy. Na koniec wpisu mała polemika o promocji miasta z Bohdanem Karasiem.
środa, 19 września 2012
Politycy wszystko potrafią przekuć w sukces. Zwłaszcza Ci rządzący zarówno w kraju jak i lokalnie w Radomiu. Nie jest ważne czy informacja jest dobra czy zła. Dla nich zawsze jest dobra, a nawet jeśli taka nie jest to jest wina opozycji! Propaganda sukcesu trwa.
wtorek, 18 września 2012
Wczoraj za Echem Dnia podałem informację, że Inspekcja Transportu Drogowego z Radomia przenosi się do Warszawy. Dziś portal radom24.pl to dementuje. Komu zatem wierzyć? Ja już głupieje. Pożyjemy zobaczymy ja jakoś w obietnice przestaje wierzyć.
Już nawet nie chce się pytać, bo i tak żaden z terminów nie był dotrzymywany. Dzisiaj z portalu mojradom.pl dowiedziałem się, że PKP zerwało umowę z wykonawcą remontu Mostostalem Białystok. Co teraz będzie z dworcem i kiedy remont zostanie zakończony? Nie wiem, a w odpowiedzi PKP już przestałem wierzyć.
Niedawno zachęcałem moich czytelników do pisania listów o sprawach które ich bolą. No i już pierwszy dostałem. Dalej zamieszczam jego treść
poniedziałek, 17 września 2012
Tym razem ja piszę za Echem Dnia o tej informacji. Niestety Radom stracił już wiele instytucji centralnych. Przecież wszyscy wiemy, że w Warszawie koszty pracy są niższe, panuje duże bezrobocie, a w Radomiu... No po prostu w Radomiu bezrobocie jest, bo my sami chyba mamy takie hobby by nie pracować.
I to jak na razie tyle hej oooo hej. I to jak na razie się zgadza. W Spale turystycznie piłem, a w Pile podczas jednego zlecenia spałem. To tylko takie małe odniesienie do dożynek w Spale na których był prezydent. Prezydentem co prawda być nie zamierzam co innego prezesem świata całego ;) Bardziej mimo że na zarobki narzekać nie mogę chciał bym zarabiać tyle co Artur Andrus. Jednak mnie Bóg głosem nie obdarzył... dalej o czymś innym
niedziela, 16 września 2012
Kuźnia Artyst(yczna) tak ma się nazywać dawny MDK przy Daszyńskiego. Niedawno próbowałem się dowiedzieć jakie zajęcia są tam prowadzone, ale niestety pocałowałem klamkę. Teraz Amfiteatr który przejął tą placówkę obudził się z letniego snu i na swoich stronach zamieścił jakie zajęcia będą tam prowadzone. Niestety nie od września, ale od października. Dalej zamieszczam informację o prowadzonych zajęciach.
Listy które od Was dostaje zmieniły się znacząco. Już nie dostaję listów z wyzwiskami, a bardziej listy ze sprawami którymi powinienem się zająć. Nie wiem czemu akurat do mnie je kierujecie, ale widać skoro jednak je wysyłacie odczuwacie potrzebę, żeby ktoś poruszył dany temat. Tych tematów jest mnóstwo. Niestety ja jestem jeden i się nie rozdwoję, a tym bardziej nie roztroję – chyba, że nerwowo ;)
piątek, 14 września 2012
No szlag jasny mnie zaraz trafi. Dlaczego? Znów o oświacie. Przeczytałem właśnie na radomskiej Wyborczej, że pięciolatki w szkole siedzą prawie do dobranocki. No momencik. Przecież całkiem niedawno ktoś nam opowiadał bajki o niżu demograficznym, o konieczności łączenia i zamykania szkół. Zamknięto najstarszą podstawówkę w Radomiu podobno ze względu na zły stan budynku (bo uczniów tam było pełno), ale okazało się, że budynek wcale nie jest w takim złym stanie i chce się do niego przenieść dom dziecka i dom pomocy społecznej. Na remont pieniądze się znalazły?
Tak więc jakie to pozytywy wypatrzyłem w ten pochmurny i deszczowy (a przynajmniej mżysty) dzionek. Po pierwsze oprócz porannego zdołowania się informacjami z portali postanowiłem ich dzisiaj nie czytać. Co więcej było z pozytywów? Przeczytajcie dalej.
czwartek, 13 września 2012
Tym razem znów zacznę podobnie jak Gazeta Wyborcza. Dzisiaj jednak będzie trochę inaczej - chociaż i tak nie napiszę Wam gdzie stanie fotoradar, ani nie przypomnę o myciu zębów. Zakładam, że i bez przypominania sami je myjecie :)
środa, 12 września 2012
Chyba wszyscy pamiętamy obiecanki cacanki wiceprezydenta dotyczące MDKu. Jak zapowiadał, że budynek na Daszyńskiego przejmie Amfiteatr i będą tam dalej prowadzone zajęcia tylko już nie w oparciu o kartę nauczyciela. Wiceprezydent zapomniał jedynie dodać kiedy te zajęcia się rozpoczną. Ja postanowiłem to sprawdzić.
wtorek, 11 września 2012
Piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek... cicho sza. Tak mogę opisać to co się dzieje w mediach. Regularnie przeglądam lokalne media. Ostatnio próbowałem doszukać się potwierdzenia lub zaprzeczenia mojej piątkowej informacji dotyczącej pracy wiceprezydenta w szkole. I co? Doczekałem się? Cicho sza.
Dziś otrzymałem odpowiedź na list który wysłałem do wiceprezydenta Ryszarda Fałka. Okazuje się, że informacja jaką podałem w piątek dotycząca dodatkowej pracy wiceprezydenta w jednej z radomskich szkół się potwierdziła. Niżej załączam list który otrzymałem.
poniedziałek, 10 września 2012
Tak jak już wcześniej pisałem na początku tygodnia staram się potwierdzić lub zaprzeczyć informację jaką podałem w piątek. W tym celu dzisiaj wysłałem krótki list z pytaniem o pracę wiceprezydenta Ryszarda Fałka w jednej ze szkół. Treść listu możecie przeczytać poniżej. Teraz czekam na odpowiedź.
 
1 , 2