STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

środa, 31 października 2012
Jak szaleć to szaleć! Szalejmy więc zatem. Może dzięki temu w krychnowickim szpitalu NFZ podniesie jakieś limity, bo chyba wariatów ci u nas dostatek. Władze radomskiego lotniska ostatnio zaprezentowały dziennikarzom swoje wizje. Ja jednak nie widzę gdzie na tych ich wizjach jest barak przywieziony z Łodzi. Tak więc czy aby na pewno rozmawiamy o tym samym lotnisku?
wtorek, 30 października 2012
Od rana byłem zalatany. Do domu wróciłem późno oj późno. Tak więc dzisiejszy tekst zacznę od tego co zdążyłem przeczytać z samego rana. A zdążyłem zajrzeć na radom24.pl i przeczytać to jak się rozpoczęła sesja rady miejskiej. Nie było tego dużo, ale już mnie rozbawiło. Oto bowiem po rozpoczęciu sesji i minucie ciszy radni PISu bardzo się zmęczyli i poprosili o 10 minut przerwy. Co jak co, ale pracowici to oni są. Po tym pojechałem na spotkanie z kupcami.
niedziela, 28 października 2012
Spokojnie mimo śniegu nie zapadłem jeszcze w sen zimowy. Miałem trochę zajęć i czasu na pisanie zabrakło, ale już nadrabiam zaległości. W poniedziałek mam się po raz kolejny spotkać z radomskimi kupcami. Dzisiaj jednak napiszę odnośnie do jednego artykułu Gazety Wyborczej dotyczącego wykluczonego posła Krzysztofa Sońty i ewentualnego jego następcy.
piątek, 26 października 2012
Dziś piątek – tygodnia koniec i początek więc stwierdziłem, że napiszę trochę zabawniej. Jak wiadomo koniec tygodnia jest dobrym początkiem imprezowania, a jak imprezowanie to również tańce, harce i swawole :) Dzisiaj i prezydent może będzie miał okazję poszaleć.
czwartek, 25 października 2012
Czy wiecie, że Krzysztof Ibisz zadzwonił z awanturą do magistratu?! Czy wiecie, że mamy dwa wiadukty do remontu a nie jeden?! Czy wiecie, że Armand Ryfiński z Ruchu Palikota zobaczył plakat naszego prezydenta, który ostatnio coś smutny jest na konferencjach prasowych… a cukierki rozdaje sekretarkom?! Na dodatek szyny nam ułożą (być może) do 2017 roku.
Nie zmienia to jednak jednego faktu. Skoro Zarząd Województwa Mazowieckiego miał w poniedziałek podjąć uchwałę o zwiększeniu kwoty dotacji na obwodnicę południową Radomia o 30mln zł to chyba jednak z kimś się umawiał, że do tego terminu wpłyną wszystkie wymagane dokumenty. I mam wrażenie, że mimo że te pieniądze zostaną przyznane później ktoś jednak dał ciała, bo jak zwykle w polityce – obietnic mamy mnóstwo, a realizacja... No powiedzmy, że realizacja później.
środa, 24 października 2012
...bo poza nimi to brak fachowców. Skarżył się dziś prezydent, bo jemu z kolei skarżyli się przedsiębiorcy. I za przykład podał jedną z radomskich firm, która zatrudnia kilkaset osób. Przedsiębiorstwo na tyle dobrze prosperuje, że w przyszłości chciałoby zatrudnić nowych pracowników, jeśli tego nie zrobi...pewnie upadnie, bo za mało wyprodukuje, a szykuje się gigantyczne zlecenie, którego w obecnym składzie nie przerobią. Ale tu jest pies pogrzebany!!!! Zatrudniliby, ale nie maja kogo!
wtorek, 23 października 2012
Tak można opisać działania Radomia. Po raz kolejny dajemy ciała w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycję. Wcześniej nie wysłaliśmy w terminie wniosków w programie cyfrowa szkoła, a teraz również nie chciało nam się dostarczyć wymaganych dokumentów, żeby dostać dodatkowe 30 mln na obwodnicę południową.
Prezydent jasno pokazał, że dystansu nie ma. Poczucie humoru? A co to w ogóle jest. W komentarzach na jednym z portali przeczytałem nawet, że mamy swojego Putina i Pussy Riot. Porównanie również śmieszne, ale chyba Putin już lepiej rządzi.
poniedziałek, 22 października 2012
Co mogę powiedzieć. Akcja z przeróbkami reklam z naszym prezydentem bardzo mnie rozbawiła. Radom znalazł się nawet na głównej stronie ogólnopolskiej Wyborczej. Fajnie, bo to pokazuje tylko, że poczucie humoru nam nie obce, a i śmiać sami z siebie się potrafimy... Tylko czy na pewno?

Okazało się, że na przeróbce jednego billboarda się nie skończyło i już są następne. Pierwszy zauważony został przez Gazetę Wyborczą na Jana Pawła II, kolejny pokazany na blogu Bohdana Karasia jest z osiedla akademickiego, a czytając forum już wiemy, że mamy następny na ulicy Wierzbickiej z jakimś tekstem o biedronce. Mam zatem prośbę do moich czytelników. Weźcie aparaty/komórki w dłonie i jeśli zobaczycie przerobiony billboard zróbcie mu zdjęcie i prześlijcie na mój adres - obiektywnyradom@gazeta.pl (wszystkie dostrzeżone przez Was przeróbki z przyjemnością opublikuję).

 

Pozdrawiam.

niedziela, 21 października 2012
Ehhhh. No rozbawiłem się i to tak bardzo, że za radnym Karasiem i Gazetą wyborczą chciałem pokazać Wam poczucie humoru Radomian. Uśmiech sam się pcha na twarz po obejrzeniu czegoś takiego.
No to o czym tym razem napiszę? O wczorajszym flash mobie. Bywają one bardziej lub mniej udane. Wczorajszy był. I na tym można zakończyć wpis jeśli nie chce się napisać, że był totalną klapą. Kto zatem i dlaczego wpadł na pomysł odgrzewania starego kotleta w postaci tego flash moba? Od razu powiem, że identyczny flash mob miał niedawno miejsce w Galerii Słonecznej. Jednak okazało się, że to nam nie wystarczy. Kilka osób wpadło na pomysł, żeby powtórzyć to co już było tym razem przed Galerią Słoneczną, przed Teatrem i to w czasie rozpoczęcia Festiwalu Gombrowiczowskiego.
sobota, 20 października 2012
Ożywmy sami nasze centrum, korzystajmy z pogody, wypełnijmy ogródki, kafejki i dajmy też zarobić ich właścicielom. Przecież przy takiej pogodzie aż grzech siedzieć w domu, a na pewno nie nazwiecie stratą czasu wypad ze znajomymi na kawę i ciacho, lub piwko i pizzę. Na marketach i galeriach świat się nie kończy.
piątek, 19 października 2012
Miałem dzisiaj pisać na temat szukania pracowników przez radomskie lotnisko. Miałem również poruszyć sprawę wystawienia na sprzedaż budynków po plastyku za cenę która nie pokryje kosztów remontu jego obecnej siedziby i budowy nowego budynku na pracownie artystyczne. Jednak coś to przebiło. Bo trzeba udowadniać, że precyzja jest w nas :)
Mogę iść na urlop :) oczywiście żartuję, ale nawet gdyby wypadł mi wyjazd na kilka dni to nadal na blogu coś się będzie działo. Nowi autorzy ostro wzięli się do pracy i już mamy trzy ich teksty. Za ich pracę oczywiście dziękuję i mam wrażenie, że pomysł współtworzenia bloga im się spodobał. Wczoraj przynajmniej z częścią autorów się spotkałem. Wymieniliśmy kilka spostrzeżeń, pomysłów na bloga, a ja odnalazłem w sobie precyzję.
tym na starość trąci. I nasiąka. Kiczem, tandetą, smatrfonami i innymi androidami, gołymi pupami latającymi po klipie kolejnej „super gwiazdy”, reklamami bez polotu, miałkimi serialami, Natalia Siwiec i brakiem ogłady.
czwartek, 18 października 2012
Stadion (Basen) Narodowy w Warszawie przystosowany jest do uprawy ryżu. Jak widać PZPN-owscy eksperci są nie do pobicia. Czy aby jednak na pewno? Otóż w Radomiu o losach MDK-u chce decydować leśnik (z komisji budżetowej Rady Miejskiej). Nie liczy się nawet ze zdaniem Prezydenta miasta, który zreflektował się częściowo po serii błędów. Nie istotne jest też dla eksperta zdanie wielu radnych z Komisji Kultury i z Komisji Edukacji oraz środowiska artystycznego Radomia. Ekspert startuje w konkursie na najskuteczniejszego radnego.
„Męską decyzję” ma podjąć radomski NOT! Chodzi o budowę kompleksu dla firm, dla nauki, dla spotkań konferencyjnych na działce w centrum Radomia. Dwa kroki dalej wieszano wiechę na Radom Office Park. Uwaga! Biznes ma być witany słowem… NOT!
Co zatem się zmieni? Dla zachowania większego obiektywizmu zaproponowałem moim znajomym wspólne tworzenie bloga. Są to osoby z różnych środowisk. Tak więc czego możemy się spodziewać po dodatkowych autorach? Na pewno innego, szerszego spojrzenia. Nie macie się co martwić – ja nie porzucam pisania. Nadal będę dopiekał lokalnym władzom, ale i chwalił za dobre pomysły. Oby wreszcie się takie pojawiły. Jednak nie zmieni się formuła bloga. Wszyscy będziemy pisali o sprawach lokalnych.
środa, 17 października 2012
Oj wczoraj się działo – ja zamiast zajmować się konsultacjami prezydenta dotyczącymi przyszłorocznego budżetu (które zaproponowała mu znienawidzona Wyborcza – taka kłamliwa i zła) postawiłem na piwko w barze i mecz. O meczu napiszę na końcu.
wtorek, 16 października 2012
Tyle razy czytam, że ktoś pisze na czyjeś zamówienie. Nie ważne co i nie ważne jak – wystarczy, że jednej opcji nie spodoba się dany tekst i już jest insynuacja, że naciski, że sprzedajny dziennikarz. Idąc tym tokiem myślenia skoro wszyscy tak się sprzedają zastanawia mnie jedno. Mimo rosnącej poczytności bloga dlaczego jeszcze nie dostałem żadnej oferty. Może i ja bym się sprzedał?
poniedziałek, 15 października 2012
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj spotkałem się z prezesem Stowarzyszenia Kupców Polskich w Radomiu Henrykiem Dudkiem w celu przedstawienia moich pomysłów na ożywienie ulicy Żeromskiego. Pomysły widocznie się spodobały gdyż zostałem zaproszony na radę gospodarczą która odbywała się chwile po mojej rozmowie z prezesem.
niedziela, 14 października 2012

Mamy nowego radomskiego blogera! Jest nim Artur Standowicz – dyrektor kancelarii prezydenta. Co mam powiedzieć gratuluje decyzji i życzę zarówno poczytności jak i poczytalności. No i mniej podejrzeń dotyczących lokalnych mediów. Nie każdy pisze na czyjeś zamówienie, nie każdy jest sterowany z góry. Niektórzy mogą po prostu mieć inne zdanie. Dlaczego w ten sposób zatytułowałem wpis? Zobaczcie sami i powiedzcie, czy ów blog nie jest mroczny :) http://arturstandowicz.blox.pl/html

Jako Rada Rodziców MDK w Radomiu chcielibyśmy przedstawić kilka uwag na temat skutków zmian wprowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu przez władze miasta.
 
1 , 2