STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

wtorek, 29 maja 2012

Na wczorajszej sesji rady miejskiej był poruszony temat lotniska cywilnego w Radomiu. Bardzo dobrze by się stało gdyby takie lotnisko powstało, ale niestety ja już w te plany coraz bardziej wątpię. Mamy już niewiele czasu, aby go uruchomić. Jeśli nie zrobimy tego do września 2013 roku miasto będzie musiało zwrócić tereny. Obecnie został jedynie rozstrzygnięty przetarg na ogrodzenie, trwają prace projektowe oświetlenia pasa. Zastanawia tylko czy wcześniej władze spółki nie wiedziały, że pas trzeba oświetlić i dopiero teraz zabierają się za projektowanie?

 

Dla miasta jakim jest Radom lotnisko cywilne było by bardzo korzystne głównie pod względem podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Niestety pozostanę pesymistą. Mamy nieco ponad rok do czasu kiedy lotnisko ma działać. Nie mamy żadnego inwestora a informacji o tym co i jak ma być zrobione jest tyle co przy wyśmiewanym torze F1 obiecywanym przez posła Ryfińskiego.

Mam nadzieje, że się mylę, ale żeby się tylko nie okazało, że lotnisko radomskie było jedynie miejscem pracy i ciepłych posadek dla pracowników spółki którzy nie zdążą z otwarciem na czas.

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Skoro spółka utrzymuje się od odsetek od kapitału 22,5mln i chce zbudować lotnisko z własnych pieniędzy to z czego będą wypłacane pensje dla pracowników jeśli kapitał i odsetki od niego stopnieją?

 

polecam również artykuł http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120529%2FPOWIAT0206%2F120528815

poniedziałek, 28 maja 2012

Wiceprezydent Ryszard Fałek reorganizując szkoły w Radomiu zawsze podkreślał, że chodzi o oszczędności. Mówił, że miasto nie ma tyle pieniędzy, żeby dokładać do subwencji oświatowej. Postanowiłem przyjrzeć się jego „oszczędnościom”. Przypadek Plastyka jest chyba najlepszy, a oszczędności żadne. Ba oszczędności okazały się nawet większymi wydatkami. Szkołę przeniesiono, ale budynki po dawnej siedzibie Plastyka nadal stoją puste. „Nowa” siedziba plastyka wymaga generalnego remontu. Brakuje miejsca w pracowniach i miasto planuje budowę kolejnego budynku. Koszt ponad 8 mln.

 

Kolejnym przykładem jest Szkoła Podstawowa nr.8. W tym przypadku miasto nie miało pieniędzy na remont dachu (ok 300tyś zł). Miały być oszczędności. Co się później okazało? Polecam przeczytanie artykułu http://radom24.pl/artykul/czytaj/6354. W szkole ma powstać Dom Dziecka i Dom Pomocy Społecznej. Dom pomocy społecznej pewnie się przyda, bo mimo obietnic, że nauczyciele nie stracą pracy jednak stało się inaczej. Wróćmy jednak do tematu oszczędności. Miasto nie miało przecież pieniędzy na remont, a w tym przypadku również miasto będzie musiało jednak ten budynek wyremontować.

 

Ostatnio znów zrobiło się głośno w sprawie MDKu. Pozostaje pytanie ile miasto zapłaci za racjonalizacyjne plany wiceprezydenta. Na koniec gratuluje oszczędności, ale takiego ekonomisty nie zatrudnił bym nawet do robienia zakupów w spożywczym. Może warto część swoich poborów przeznaczyć na korepetycje z matematyki, bo obecnie widzę, że liczenie idzie dość opornie.

 

Moja aktywność została zauważona przez Bohdana Karasia. Dziękuję za dostrzeżenie i mam nadzieję, że równie przyjemnie będzie się czytało moje wpisy tak jak to było kiedy blog prowadził Majkel.

 

niedziela, 27 maja 2012

Żeby nie zarzucono mi stronniczości i tego, że tylko krytykować potrafię zacznę od oficjalnych pochwałków dla władz miasta. Konkretnie chodzi o markę Radomia. Z bloga Jakuba Kowalskiego możemy się dowiedzieć, że był obecny na Welcome Festival w Gdyni (jest to pierwszy międzynarodowy festiwal marketingu miejsc). Nie wiem niestety co tam robił, ale mimo wszystko dobrze, że ktoś reprezentował tam Radom. Miasto nie tak dawno temu dostało również wyróżnienie w kategorii najlepszy wizerunek miasta w mediach społecznościowych. Gratuluje choć jako mieszkaniec nadal czuję niedosyt. Dlaczego? Wystarczy sprawdzić na stronie konkursu www.prwsamorzadzie.pl.

Wyniki konkursu to:

- w kategorii Najlepszy film promocyjny: Gmina Radzionków
- w kategorii Najlepsza gazeta miejska/biuletyn: Urząd Miasta Częstochowy
- w kategorii Najlepsza promocja projektów unijnych: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie 
- w kategorii Najlepsza kreatywna kampania promocyjna: Urząd Miasta Krosna
- w kategorii Najlepszy wizerunek miasta w mediach społecznościowych: Urząd Miejski w Sosnowcu

 

Widać jak na dłoni, że żadnego pierwszego miejsca nie dostaliśmy, a jedynie wyróżnienie w jednej z kategorii. Mimo małego sukcesu chciało by się więcej. Możemy również się spierać nad hasłem promującym Radomia, ale jeśli już go mamy to z niego korzystajmy. Na tle innych miast które inwestują w promocję swojego wizerunku na zewnątrz my po zeszłorocznej kampanii wewnętrznej stanęliśmy w miejscu. Szkoda bo z reklamą powinniśmy wychodzić na zewnątrz.


sobota, 26 maja 2012

Po tym jak Majkel zrezygnował z prowadzenia swojego bloga czego bardzo żałuję postanowiłem go przejąć. Mam nadzieję, że moje wpisy również będą się Wam podobać. Przejąłem tego bloga bez pytania, ale z dobrymi intencjami. Jak zobaczyłem, że blog został zlikwidowany obawiałem się, że przejmie go ktoś z obecnych władz Radomia, a obiektywizm wtedy będzie obiektywizmem jednej partii. Teraz do tego nie dojdzie, a radny Kowalski znów będzie mógł się zastanawiać kim jest autor wpisów. Może nawet zmieni zawód z marketingowca w wodociągach na detektywa:)

 

Pozdrawiam

11:52, obiektywnyradom , aktualności
Link Komentarze (3) »
1 ... 11 , 12