STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

sobota, 13 lipca 2013
Co tym razem mi się w tej pustej głowie nazbierało na tekst? A no ni mniej ni więcej jak tylko subiektywna i to nawet nie kryptoreklama, ale jawna reklama pewnej przezajebistej knajpki. Chodzi o niedawno otwartą Piątą Klepkę mieszczącą się na ul. Żeromskiego 19 (obok salonu Plusa). Jedno jest pewne. Lokal spełnia wszystkie normy euro, a przynajmniej euro palety gdyż zarówno kanapy jak i stoliki są właśnie z nich wykonane :)
wtorek, 09 lipca 2013

Nie czepiam się, a jedynie zwracam uwagę. Jedna z lamp przy nowo budowanych "fontannach" jest widocznie krzywa. Chciałem zatem publicznie zadać pytanie czy owa krzywizna zostanie wyprostowana czy może jednak po otwarciu nowych "fontann" ze względu na krzywiznę samego budynku krzywizna lampy również pozostanie. W tym jednak przypadku zamiast "siły w precyzji" będziemy mieli "siłę w ślepocie". Mam nadzieję, że poprawki jednak będą, a miasto nie odbierze czegoś gdzie pion będą trzymać tylko zasłonięte przez krzywiznę fontanny wytryski wodotryski.piątek, 05 lipca 2013
No niestety – żar z nieba się leje, a ani w samym mieście ani w jego najbliższej okolicy popływać się nie da. Dziś pojawiła się wiadomość, że do listy zalewów niedopuszczonych do kąpieli ze względu wykwitu sinic dołączył również zalew na borkach. Jaka zatem alternatywa? Kiedyś ona owszem była gdyż Radom posiadał kilka basenów odkrytych. Niestety historia pokazała, że to co mieliśmy zostało zrujnowane, a kolejne władze nie wykazały się nawet minimum logiki, że o to co już mamy trzeba dbać.
środa, 03 lipca 2013
Po wczorajszym tekście na portalu natemat.pl „Radom — Polska PiS-owska w pigułce ” zawrzało. Politycy PISu twierdzą, że to paszkwil, że walka polityczna, że artykuł na zamówienie konkurencji. Nawet serwis cozadzien.pl skrytykował personalnie zarówno sam portal jak i autora tekstu (również nie najwyższych lotów). Oberwało się również autorom innych publikacji o naszym mieście. Pozostaje jedno pytanie – czy sami nie dajemy dziennikarzom ogólnopolskim możliwości nabijania się z nas?
wtorek, 02 lipca 2013
Co dobre szybko się kończy! Tym razem nie doczepie się magicznemu kalkulatorowi który z zadłużonego miasta wyliczył, że nas będzie stać, żeby dorzucić do lotniska ponad 25mln. Nie będę się pytał kiedy znajdzie się obiecywany inwestor. Po co pytać jak to są pytania retoryczne, a mimo że wielokrotnie zadawane zawsze zostają... bez odpowiedzi. Tym razem Ryszarda Fałka ciąg dalszy czyli sprawa samochodówki. Obejrzyjcie film.
poniedziałek, 01 lipca 2013
I co? Ja ponoć pozytywów nie dostrzegam? Hehehe ostatnie kilka tekstów to chyba same pozytywy. Tak też będzie tym razem, bo co jak co w weekend mieliśmy w mieście pełno atrakcji. W sobotę był pierwszy radomski dzień bez prądu... Tam akurat mnie nie było, ale z relacji znajomych wiem, że frekwencja dopisała. W sobotę i w niedzielę mogliśmy podziwiać artystów ulicznych. No i bez ironii – zabawa była przednia, ale gdyby nie było w nazwie imprezy precyzji to chyba w życiu bym się nie domyślił, że ta impreza ma promować hasło miasta „siła w precyzji”.
poniedziałek, 24 czerwca 2013
Nie będę się zbytnio rozpisywał. Wczoraj na dniach Radomia w amfiteatrze zagrała IRA. Jako suport zagrał zespół Renesans. Co mam więcej powiedzieć – chłopaki z Radomia jak zwykle dali czadu, a amfiteatr pękał w szwach. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Możliwe, że gdzieś odnajdziecie siebie lub znajomych. Pozdrawiam :)
niedziela, 23 czerwca 2013
Ech weekend mamy zapełniony atrakcjami... I DOBRZE – tak właśnie powinno być. Jarmark Św Jana, pokazy rycerskie, pokazy sokolników to tylko mała część atrakcji jakie nas czekały i czekają. Mogliśmy również zobaczyć zabytkowe samochody, przejść się na zakończenie Kameralnego Lata, otwarcie nowych obiektów w skansenie, czy też poznać nocną duszę miasta. Super – niech się dzieje jeszcze więcej. Dzisiaj też dzień pełen atrakcji. O 12 na placu konstytucji 3 maja również zawitały zabytkowe auta. O 19:30 w amfiteatrze będziemy mogli posłuchać naszej IRY.
środa, 19 czerwca 2013
Jak zapowiadał poseł Suski tak też uczynił. Pomnik miał łączyć, a nie dzielić i połączył. Głównie zwolenników PISu. Połączył czytelników Gazety Polskiej którzy z całego kraju przybyli na uroczystości – łatwo ich można było poznać, bo jak to mówią po koszulkach ich poznacie (a mieli koszulki „klub Gazety Polskiej” i dalej podane miasto). Przybyła również Joanna spod krzyża (znana celebrytka i zagorzała fanka Jarka). Bez podziałów również dziękowano mediom za relacje odsłonięcia tylko dziwnym trafem w szczególności telewizji Trwam i Gazecie Polskiej.
poniedziałek, 17 czerwca 2013

"W piątek Andrzej Kielski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, krzyczał na dziennikarzy, jednego z nich nazwał skośnookim i groził mu pobiciem. Po tym zdarzeniu to jego przełożony, wiceprezydent Igor Marszałkiewicz, przeprosił zaatakowanego dziennikarza. Sam Andrzej Kielski nie uważał swojej wypowiedzi za co najmniej niestosowną. Grupa dziennikarzy była świadkiem żenującej sceny, gdy Igor Marszałkiewicz wprost wydał mu polecenie służbowe, aby przeprosił dziennikarza.


Protestujemy przeciwko takiemu zachowaniu dyrektora Kielskiego. Uważamy, że taka osoba, która słynie z aroganckich wypowiedzi, nie powinna zajmować stanowiska szefa miejskiej instytucji. Niejednokrotnie zdarzało mu się obrażać dziennikarzy, którzy pytali o finanse ZUK czy sprawy personalne. Dyrektor Kielski zapomina, że zarządza firmą, której działalność jest finansowana z podatków radomian i powinna być jawna.

 

Niedopuszczalne jest bagatelizowanie piątkowego zdarzenia przez urzędników i samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości – partii, która podobno zachowuje standardy.

 

Oczekujemy, że prezydent zwolni dyrektora Kielskiego z obowiązków, którym ten nie jest w stanie podołać.

Dziennikarze Radomskich Mediów"

 

Ja jako radomski bloger również podpisuję się pod apelem. 

sobota, 15 czerwca 2013
Po cholerę się starać zmieniać wizerunek miasta jak wystarczy jeden debil który kulturalnie wysłowić się nie potrafi i szlag wszystko trafia. Niestety ten człowiek jest i chyba dalej będzie opłacany z naszej kasy, bo przepraszam, ale kto inny niż podatnicy finansują stadowisko dyrektora ZUKu dla ewidentnego chama? Jedyne co go pewnie czeka to nagana – tak przynajmniej donoszą media.
piątek, 14 czerwca 2013
W tak piękny i godny sposób komitet budowy pomnika upamiętnił prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pewnie to jest jakiś specjalny godny worek, bo przepraszam, ale nie przypuszczam przecież żeby wyznawcy PISlamu prezydenta wraz z małżonką zapakowaliby do zwykłego wora.
piątek, 31 maja 2013
I co ktoś się zastanowi czego się tym razem czepię? Ano czepię się naszego lotniska któremu co prawda kibicuję. Niestety moje kibicowanie na nic się zdaje gdy u prezydenta precyzji brak. Chyba wszyscy słyszeliśmy, że my lotnisko zbudujemy tanio. Miało kosztować 28mln. Dalej miał być podobnie mityczny inwestor jak ten przy torze F1. Z inwestorem widać wyszła dupa, a lotnisku kończy się mamona więc... gdy już prezes dostał premię za jeszcze niedziałające lotnisko, kupił za pożyczone pieniądze sikawkę strażacką to teraz wyciąga łapę do zadłużonego miasta po kolejną kasę. Tym razem lotnisko chce dodatkowych 30mln.
czwartek, 23 maja 2013
Wczoraj odbył się korowód 42 wiosny studenckiej. Ulicami Radomia przeszli radośni żacy poprzebierani w upiorne stroje (tematyką tegorocznej wiosny jest horror). Na sam korowód się przeszedłem porobić im zdjęcia. Co zatem mnie najbardziej zdziwiło? Olewka ze strony władz zarówno UTH jak i miasta. Rektor sugerując się chyba nazwiskiem poprzednika i dotacją jaką przekazał zarówno on jak i miasto stwierdził chyba, że juwenalia będą do luftu i na korowodzie się nie pokazał. Co zatem zrobiło miasto, że studentów olało? Chyba adekwatniejszym pytaniem jest czego nie zrobiło... bo chyba prezydent zgubił klucze do miasta.
piątek, 17 maja 2013
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że budowa hali widowiskowo sportowej nie zostanie dofinansowana z ministerstwa sportu. Wczoraj również było mnóstwo komentarzy polityków. Najbardziej zdziwiły mnie komentarze przedstawicieli PO. Tym bardziej, że po dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Kosztowniaka okazało się... że jednak dofinansowanie będzie, ale ministra decyzje podejmie w poniedziałek. Tak więc cyrku ciąg dalszy.
czwartek, 16 maja 2013
Wiecie co? Szlag jasny mnie trafia! Jeszcze niedawno obiecywano nam halę sportowo widowiskową przy stadionie Radomiaka, a dzisiaj co się dowiadujemy. Z obiecywanego dofinansowania hali wyszła dupa. Co jeszcze bardziej mnie dziwi to zespół do spraw lansu radomskiej nieskutecznej PO twierdzi, że nic się nie stało. No pewnie – dla Waszej ministry lepiej było dopłacić do koncertu Madonny na którym każdy idiota by zarobił tylko nie ona niż dofinansować budowę hali w naszym mieście – mucha nie siada. HAŃBA!
poniedziałek, 13 maja 2013
No i się zaczęło. Pomnik ma być i już. Nie jest ważny głos Radomian. Budowa nie będzie się wlekła jak maruder w wyścigu pokoju. Odbędzie się u nas pędzikiem :) Dzisiaj przeszedłem się na miejsce rozpoczynającej się budowy pomnika i z przykrością muszę stwierdzić, że już dół dla monumentalnego pomnika powstaje. Zresztą zobaczcie sami.
poniedziałek, 29 kwietnia 2013
HURAAAAA! Wygraliśmy, pokonaliśmy inne miasta. Nie daliśmy im żadnych szans! Wreszcie się doczekaliśmy. My Radomianie możemy być dumni Wreszcie jesteśmy na pierwszym miejscu ogólnopolskiego konkursu. Jaki zatem konkurs wygraliśmy? Wygraliśmy makabryłę roku naszym przepięknym zadaszeniem stadionowej strefy VIP. Jak już wiele razy pisałem jakie VIPy taka wiata, a teraz mogę jeszcze dodać... taka też nagroda.
poniedziałek, 22 kwietnia 2013
Już jakiś czas temu na radomskiej Wyborczej pokazał się tekst "Wieczorowy plastyk. To czeka uczniów w czasie remontu". Tekst niestety przeszedł bez większego echa więc postaram się to echo wytworzyć. Niech się czkawką odbijają głupie decyzje wiceprezydenta. Niech po pustej głowie dźwięczy głupek, głupek, głupek... bo inaczej tego nazwać nie można jak tylko głupotą.
czwartek, 18 kwietnia 2013
Głupi tytuł? Może i głupi, ale chciałem pokazać jak to my... bierzemy przykład z lepszych. Niestety nie tam gdzie trzeba. Jedno jest pewne - w bezrobociu i jakości życia różnimy się zasadniczo. W czym zatem upatruje podobieństw? O tym w dalszej części. Z góry życzę dobrego humoru przy czytaniu.
wtorek, 09 kwietnia 2013
Wczoraj pokazano nam wizualizację pomnika. Co mam powiedzieć jak ktoś się uprze to nawet największy kretynizm potrafi zrobić. Jedynie mogę podziękować konserwatorowi, bo nie pozwolił, aby ten kretynizm upamiętniania osób nie związany z miastem był tak monumentalny jak chcieli jego twórcy.
czwartek, 04 kwietnia 2013
Wczoraj wszedłem na radom24.pl i przeczytałem o nowych zasadach naliczania podatku śmieciowego. Jeśli chcecie wiedzieć co o tym sądzę to powiem jedno. Nie ma idealnego sposobu naliczania opłaty za wywóz śmieci. Temu też daleko od ideału, ale... no powiedzmy, że bym go nie skreślał.
środa, 03 kwietnia 2013
Nie wiem jak Wam, ale mnie święta minęły spokojnie i rodzinnie (mimo drobnej zgagi w poniedziałek, ale to wina cioci, bo za dobre jedzonko zrobiła). Dzieciaki siostry trochę wymęczyły, a nawet przy wieczornym piwku znalazłem bałwana... oj przepraszam, bo jeszcze prezydent sobie pomyśli, że na jego cześć pomniki stawiają – nie bałwana, ale zająca wielkanocnego. Jednak najlepsze przyszło po świętach.
piątek, 29 marca 2013

Pamiętacie taką wersję jajek?

 

Jak widać ostatnio na pisanie brakowało czasu, ale postaram się poprawić. W tym wpisie chciałem bardzo krótko złożyć Wam życzenia świąteczne. Oprócz rodzinnej atmosfery mogę dorzucić jeszcze życzenia szczęścia. Żebyście w lany poniedziałek nie oberwali jakimś H2O w postaci stałej. W taką pogodę sople jeszcze mogą spadać więc... uważajcie :)

wtorek, 19 marca 2013
Dzisiaj w pierwszej kolejności zapraszam na koncert jazzowy do Łaźni na godzinę 18. Wstęp jest wolny więc nawet Ci dla których liczy się każda złotówka nie będą mieli zbędnych wydatków. Więcej informacji na temat koncertu znajdziecie na stronie internetowej Łaźni http://www.laznia-radom.pl/. Teraz natomiast przejdę do... no sam nie wiem jak to nazwać. Tego czegoś co jest zadaszeniem dla strefy VIPa, a chyba wyszła ci..
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12