STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

wtorek, 20 listopada 2012
Prawo i Sprawiedliwość rządzi już w Radomiu 6 lat. Postanowiłem się zagłębić w temacie jak wyglądał w tym czasie w Radomiu deficyt budżetowy. Tak więc zacznijmy od początku. Gdy PIS przejmował w mieście władze Radom był już zadłużony, ale na jedyne około 60mln zł.
poniedziałek, 19 listopada 2012
Za 100 milionów stanie nowa Fabryka Broni ”Łucznik” w Radomiu. Ma być gotowa przed wyborami samorządowymi. Pierwszą łopatę pod budowę chwyciła Pani marszałek Ewa Kopacz (PO). Pan Prezydent Andrzej Kosztowniak (PiS) też chwycił za szpadel i… oddać go nie chciał!
Przez ostatnie dni mam wrażenie, że na radomskim podwórku jakoś się uspokoiło. Jak by mgła przesłoniła wszystko. Albo jesienna deprecha ludzi dopada, że jakoś tak spokojnie, albo ja już nie wiem. Dla mnie to już lepiej, bo mimo że nie mam zbytnio o czym pisać mogę nadgonić zaległości w pracy. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)
piątek, 16 listopada 2012
Jaki mamy dług? Według artykułu na portalu cozadzien.pl dług miasta ma koniec 2012 roku wyniesie ponad 370mln zł. Jak zatem zapowiada się kolejny rok 2013? Chyba trzeba szczególnie podkreślić tą trzynastkę, bo w przyszłym roku dług ma nam urosnąć o kolejne 40 mln zł czyli łącznie ma wynieść około 410mln zł. Z tego miejsca składam serdeczne wyrazy współczucia dla przyszłych rządzących, bo jedyne co będą mogli obiecać to nie walkę z bezrobociem i rozwój miasta, a spłacanie długów nieudolnego ekonomisty.
czwartek, 15 listopada 2012
Założyłem fotobloga czyli... odpocznijmy od polityki. Niestety ze względu na moje częste wyjazdy nie będę tak często publikował nowych postów jak na tym blogu, ale postaram się również systematycznie dodawać nowe fotki.
środa, 14 listopada 2012
No może nie teraz, ale na pisanie zbytnio czasu nie miałem. Dzisiaj jednak znajdując trochę wolnego czasu postanowiłem się pobawić moim nowym nabytkiem. Znaczy się nowym obiektywem do aparatu - rybim oczkiem. Tak się czasami zastanawiam czy nie utworzyć dodatkowo jakiegoś Radomskiego fotobloga. Tym razem już z daleka od polityki.
niedziela, 11 listopada 2012
Konkretnie informacja o śmierci mojego znajomego, świetnego dziennikarza i wykładowcy Wojciecha Słodkowskiego. Kilkakrotnie miałem przyjemność współpracy z nim. Dalej pozwolę sobie żywcem zacytować tekst z Gazety Wyborczej.
sobota, 10 listopada 2012
Koleżanka w poprzednim tekście zwróciła uwagę na ruszającą już świąteczną machinę. Jedno jest pewne wszystkie święta się komercjalizują. Ja jednak nie widzę w tym nic złego. Skoro ktoś może więcej zarobić niech zarabia. Sami zadajmy sobie pytanie jak my przeżywamy Boże Narodzenie. Czy jest ono dla nas jedynie komercyjnym świętem z prezentami czy również okazją do spędzenia czasu z rodziną, przeżyciem duchowym i religijnym, oraz radością jaka wiąże się z tym świętem.
…więc jak nic w radyju zaraz poleci „Ol aj łont for Krismas is ju”. Już pojawiły się pierwsze wystawy świąteczne, a jest dopiero 10 listopada! Co roku mam wrażenie, że w tym roku machina nakręca się wcześniej niż w poprzednim. Ktoś pamięta kiedy dokładnie ruszyła w zeszłym roku?
piątek, 09 listopada 2012
Ze względu na oko do wtorku mam wolne i to mnie bardzo cieszy. Cieszy tym bardziej jak czytam o kolejnych opóźnieniach pociągów na trasie Radom – Warszawa i z powrotem. Niestety jestem zmuszony pracować w stolicy, bo tutaj... ech no sami wiecie jak jest w Radomiu z pracą. Jak już ktoś znajdzie pracę, ale taką bez znajomości czyli w Wawce to marnuje czas na dojazdy, albo wyjeżdża na stałe Radomia.
czwartek, 08 listopada 2012
Po wczorajszej kontroli o oko już się nie boję. Podobno rogówka goi się dobrze, ale przez jakiś czas ostrości w tym oku nie uzyskam. Dopiero jak mi rogówka całkiem się zagoi będę mógł normalnie widzieć, Jednak to i tak dobra informacja, bo widać, że jednookim piratem nie zostałem :) Jedyne co się zmieni to szkiełko w okularach, ale to również za czas jakiś.
wtorek, 06 listopada 2012
Mimo mojej jednookiej ślepoty postanowiłem coś napisać. Otóż wczoraj dostałem od znajomego link do strony bloga jednego z członków młodzieżówki Palikota. Jego adres to http://karolwrochna.blog.pl/ Zaznaczam jednak, że całej radosnej twórczości jeszcze nie przerobiłem, ale po przeczytaniu kilku tekstów apeluje do wszystkich radomskich blogerów. Nie popadajmy w ekstrema.
niedziela, 04 listopada 2012
I co ja robię tu...chciało by się rzec. Radom – siła w precyzji, lub Radom tu biją. W dniu wczorajszym udało mi się zarobić, ale niestety tylko po gębie. Widać niektórzy nie nauczeni, że człowieka w okularach się w twarz nie uderza. Niestety z powodu wczorajszego oberwania będzie przerwa w pisaniu bloga przynajmniej na tydzień. Ten wpis obecnie ledwo piszę, a robię to tylko z szacunku dla moich czytelników.
czwartek, 01 listopada 2012
Dzisiaj sobie odpuszczę. Nie będę nikogo krytykował zwłaszcza naszych rządzących. Taki dzień jak dziś wszyscy powinniśmy spędzić w spokoju, zadumie, modlitwie i odwiedzaniu grobów naszych bliskich. Tak też i ja już uczyniłem.
środa, 31 października 2012
Jak szaleć to szaleć! Szalejmy więc zatem. Może dzięki temu w krychnowickim szpitalu NFZ podniesie jakieś limity, bo chyba wariatów ci u nas dostatek. Władze radomskiego lotniska ostatnio zaprezentowały dziennikarzom swoje wizje. Ja jednak nie widzę gdzie na tych ich wizjach jest barak przywieziony z Łodzi. Tak więc czy aby na pewno rozmawiamy o tym samym lotnisku?
wtorek, 30 października 2012
Od rana byłem zalatany. Do domu wróciłem późno oj późno. Tak więc dzisiejszy tekst zacznę od tego co zdążyłem przeczytać z samego rana. A zdążyłem zajrzeć na radom24.pl i przeczytać to jak się rozpoczęła sesja rady miejskiej. Nie było tego dużo, ale już mnie rozbawiło. Oto bowiem po rozpoczęciu sesji i minucie ciszy radni PISu bardzo się zmęczyli i poprosili o 10 minut przerwy. Co jak co, ale pracowici to oni są. Po tym pojechałem na spotkanie z kupcami.
niedziela, 28 października 2012
Spokojnie mimo śniegu nie zapadłem jeszcze w sen zimowy. Miałem trochę zajęć i czasu na pisanie zabrakło, ale już nadrabiam zaległości. W poniedziałek mam się po raz kolejny spotkać z radomskimi kupcami. Dzisiaj jednak napiszę odnośnie do jednego artykułu Gazety Wyborczej dotyczącego wykluczonego posła Krzysztofa Sońty i ewentualnego jego następcy.
piątek, 26 października 2012
Dziś piątek – tygodnia koniec i początek więc stwierdziłem, że napiszę trochę zabawniej. Jak wiadomo koniec tygodnia jest dobrym początkiem imprezowania, a jak imprezowanie to również tańce, harce i swawole :) Dzisiaj i prezydent może będzie miał okazję poszaleć.
czwartek, 25 października 2012
Czy wiecie, że Krzysztof Ibisz zadzwonił z awanturą do magistratu?! Czy wiecie, że mamy dwa wiadukty do remontu a nie jeden?! Czy wiecie, że Armand Ryfiński z Ruchu Palikota zobaczył plakat naszego prezydenta, który ostatnio coś smutny jest na konferencjach prasowych… a cukierki rozdaje sekretarkom?! Na dodatek szyny nam ułożą (być może) do 2017 roku.
Nie zmienia to jednak jednego faktu. Skoro Zarząd Województwa Mazowieckiego miał w poniedziałek podjąć uchwałę o zwiększeniu kwoty dotacji na obwodnicę południową Radomia o 30mln zł to chyba jednak z kimś się umawiał, że do tego terminu wpłyną wszystkie wymagane dokumenty. I mam wrażenie, że mimo że te pieniądze zostaną przyznane później ktoś jednak dał ciała, bo jak zwykle w polityce – obietnic mamy mnóstwo, a realizacja... No powiedzmy, że realizacja później.
środa, 24 października 2012
...bo poza nimi to brak fachowców. Skarżył się dziś prezydent, bo jemu z kolei skarżyli się przedsiębiorcy. I za przykład podał jedną z radomskich firm, która zatrudnia kilkaset osób. Przedsiębiorstwo na tyle dobrze prosperuje, że w przyszłości chciałoby zatrudnić nowych pracowników, jeśli tego nie zrobi...pewnie upadnie, bo za mało wyprodukuje, a szykuje się gigantyczne zlecenie, którego w obecnym składzie nie przerobią. Ale tu jest pies pogrzebany!!!! Zatrudniliby, ale nie maja kogo!
wtorek, 23 października 2012
Tak można opisać działania Radomia. Po raz kolejny dajemy ciała w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycję. Wcześniej nie wysłaliśmy w terminie wniosków w programie cyfrowa szkoła, a teraz również nie chciało nam się dostarczyć wymaganych dokumentów, żeby dostać dodatkowe 30 mln na obwodnicę południową.
Prezydent jasno pokazał, że dystansu nie ma. Poczucie humoru? A co to w ogóle jest. W komentarzach na jednym z portali przeczytałem nawet, że mamy swojego Putina i Pussy Riot. Porównanie również śmieszne, ale chyba Putin już lepiej rządzi.
poniedziałek, 22 października 2012
Co mogę powiedzieć. Akcja z przeróbkami reklam z naszym prezydentem bardzo mnie rozbawiła. Radom znalazł się nawet na głównej stronie ogólnopolskiej Wyborczej. Fajnie, bo to pokazuje tylko, że poczucie humoru nam nie obce, a i śmiać sami z siebie się potrafimy... Tylko czy na pewno?

Okazało się, że na przeróbce jednego billboarda się nie skończyło i już są następne. Pierwszy zauważony został przez Gazetę Wyborczą na Jana Pawła II, kolejny pokazany na blogu Bohdana Karasia jest z osiedla akademickiego, a czytając forum już wiemy, że mamy następny na ulicy Wierzbickiej z jakimś tekstem o biedronce. Mam zatem prośbę do moich czytelników. Weźcie aparaty/komórki w dłonie i jeśli zobaczycie przerobiony billboard zróbcie mu zdjęcie i prześlijcie na mój adres - obiektywnyradom@gazeta.pl (wszystkie dostrzeżone przez Was przeróbki z przyjemnością opublikuję).

 

Pozdrawiam.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12