STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE

POLUB MOJEGO BLOGA :)
stat4u

RADOMSKIE MEDIA
www.telewizja.radom.pl
www.radom24.pl
www.radom.gazeta.pl/

www.echodnia.eu
www.mojradom.pl/

www.cozadzien.com.pl/

www.24radom.pl/

www.coolturalnyradom.pl/

www.radomnews.pl/

www.radom.fm/

www.freeradom.pl/

www.radomsport.pl/

www.7dni.radom.pl/

www.panoramaradomska.pl/

www.radiorekord.pl/

okonamiasto
terazradom/
radom.radioplus.pl/RADOMSCY
BLOGERZY:

Andrzej Kosztowniak
Bohdan Karaś
Dariusz Wójcik
Piotr Szprendałowicz
Jakub Kowalski
Radosław Witkowski
Wiesław Wędzonka
Leszek Rejmer
Marek Suski
Wojciech Skurkiewicz
Radomir Jasiński
Zbigniew Kuźmiuk
Eryk Brodnicki
Dominik Nowak
Artur Standowicz
Karol Wrochna
Andrzej Łuczycki
Damian Maciąg

warto zajrzeć
Radomskie inwestycje
Bractwo roweroweilość gości online:

ilość odwiedzin:

Pogoda Radom z serwisu200 polityka
http://blogroku.pl/2012/kategorie/obiektywnyradom,3d5,blog.html

Kategorie: Wszystkie | TV | aktualności | o nas | reklama | sondy
RSS

aktualności

wtorek, 27 maja 2014

Już od jakiegoś czasu możecie mnie znaleźć pod nowym adresem obiektywnyradom.pl Zapraszam wszystkich moich dawnych czytelników do przeniesienia się na tamten nowy adres. Jak już wcześniej pisałem będzie inaczej i bardziej pozytywnie, będzie więcej zdjęć, relacji video, oraz ciekawe programy.

 

Kończąc już zabawę z tym tą wersją bloga zaśmieconą reklamowo jeszcze raz zapraszam wszystkich pod nowy adres.

 

Pozdrawiam

środa, 07 maja 2014

Po długim czasie mojej nieobecności postanowiłem powrócić, ale w innej formie. Właśnie jestem na ukończeniu prac nad własną platformą blogową. Będzie też nowy adres - żadnego blox.pl tylko obiektywnyradom.pl i co też ważne wyczyszczę bloga z niechcianych reklam.ZMIAN BĘDZIE WIĘCEJ

Co zatem będzie można zobaczyć na nowej stronie obiektywnego?

Przede wszystkim będzie bardziej pozytywnie, oprócz moich tekstów do których się już przyzwyczailiście będą również relacje z różnych wydarzeń, więcej zdjęć i nowość w moim wydaniu to znaczy materiały filmowe. W materiałach filmowych znajdziecie relacje z wydarzeń kulturalnych i nie tylko, będzie też program polityczny i... coś na wakacje to znaczy propozycje wypadów rowerowych w ciekawe miejsca w okolicy Radomia. Z czasem materiały filmowe zamierzam rozbudowywać o kolejne formaty.

Koniec smęcenia czas na pozytywy!!! Tak więc cieszmy się z tego co mamy :)

piątek, 29 listopada 2013
Długo nie pisałem. Musiałem odpocząć od polityków i ich hipokryzji – nie dziwcie się – zdrowie psychiczne też jest ważne :) Do pisania miałem wrócić z początkiem grudnia jednak dziś prezydent w swojej hipokryzji przeszedł samego siebie i musiałem się do jego słów odnieść. Otóż Pan prezydent w związku z narastającą liczbą marketów na facebooku napisał:
niedziela, 13 października 2013
Oj proszony o ten tekst byłem długo przez różnych ludzi i się nie złamałem nic nie napisałem na ten temat, bo przecież mam pisać o sprawach lokalnych więc jak się ma referendum w stolicy do Radomia? Rozumiem, że jak Warszawa będzie mniej kasy ściągała to więcej dla Radomia skapnie ergo im stolica gorzej rządzona tym dla Radomia lepiej.
czwartek, 03 października 2013
Dawno nie pisałem. Przepraszam, ale trochę byłem zaganiany. Może nie wiecie, ale obecnie szukam pracy, a to też pochłania sporo czasu. Niestety w tej kwestii w Radomiu jest posucha totalna i będę zmuszony wrócić do Warszawy i tam na chleb i piwo zarabiać. Nie martwcie się jednak z powodów rodzinnych nie zamierzam się tam przeprowadzać. Jeśli jednak byście słyszeli o jakiejś pracy dla fotografa, operatora kamery, lub grafika w naszym mieście dajcie mi znać na Facebooku. Nie jest trudno mnie znaleźć więc wyszukajcie w Radomiu Adama Hildebrandta. W dalszej części przechodzę do tego co w tytule.
środa, 18 września 2013
Po moim wczorajszym tekście media zaczęły drążyć sprawę i zrobiło się o niej głośno. Napisali o sprawie kolejno Cozadzien, Radom24, Mojradom, Gazeta Wyborcza i Echo Dnia. Szum zrobił się chyba nawet większy niż rok temu gdy pisałem o pracy wiceprezydenta Fałka również w szkole. Wiceprezydent pod naciskiem mediów zrezygnował z uczenia. Jednak zastanówmy się – czy problem leży w tym, że radny nie może pracować w instytucjach miejskich czy w tym w jaki sposób ową pracę dostaje.
poniedziałek, 16 września 2013

Ledwo puściłem tekst o tym co lubi nasza władza a już dostałem wiadomość o nowej pracy jednego z naszych radnych. Mam nadzieję, że teraz nikt mi nie zarzuci kłamstwa – informacja o tym jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej szkoły w której ów radny zaczął uczyć. Kim jest zatem szczęśliwiec który w czasie niżu demograficznego i masowych zwolnieniach wśród nauczycieli może cieszyć się z nowej pracy? Odpowiedź jest prosta szczęśliwcem jest radny Sławomir Adamiec z PIS.

 

Radny będzie uczył historii w Publicznym Gimnazjum nr 12 w Radomiu. Możemy to sprawdzić na stronie szkoły dostępnej TUTAJ. A teraz ciekawostka. Dla udowodnienia, że w radomskiej oświacie nie ma kumoterstwa zastanówmy się kim jest dyrektor szkoły w której radny dostał pracę? A ów dyrektor - Krzysztof Szewczyk - dziwnym zbiegiem okoliczności był jednym z członków społecznego komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu. Możemy go znaleźć na zdjęciu oficjalnej strony komitetu dostępnej TUTAJ. Zdjęcie znajdziecie na samym dole strony. Radny i dyrektor to również koledzy z bractwa kurkowego - tak więc jak to znajomemu nie dać pracy. Strona bractwa dostępna TUTAJ.

 

Na koniec chciałem pogratulować tak szybkiego znalezienia pracy po tym gdy umowa z samochodówką nie została przedłużona w czasach gdy nauczyciele wydają się być zbędni, a szkoły są zamykane. Jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów w edukowaniu młodego pokolenia. Pan wiceprezydent za tak skuteczną walkę z bezrobociem powinien wiadomym dyrektorom w nagrodę przyznać samochody służbowe marki BMW. W końcu bierny, mierny, ale... wierny.

Wczoraj wpadł mi do głowy śmieszny pomysł, a mianowicie sprawdzić co przedstawiciele naszej władzy polubili na facebooku. Pomysł niby głupi... niby banalny, ale może czasami wyjść śmiesznie. Dlaczego pomysł na taki tekst mi się urodził w głowie? Przez radnego Adamca i jego wczorajszego lajka. Mianowicie mój były profesor od fotografii udostępnił link do artykułu o płonącym białostockim kościele. Radny Adamiec – znany z poglądów chrześcijańskich – widać ucieszył się bardzo bo zamiast udostępnić artykuł dalej kliknął omyłkowo lubię to :) Wiem głupi błąd, ale takich ciekawostek właśnie chcę poszukać u innych przedstawicieli naszej władzy.
czwartek, 05 września 2013

Rzadko się zdarza, że w tak krótkim odstępie czasu dodaję nowe posty. Jednak jak jest okazja do pochwalenia miasta to czemu nie. Tym bardziej, że jest za co! Są na stronie miejskiej już dostępne filmy promujące Radom które mają być emitowane na antenie Discovery. Moim zdaniem są świetne! Dlatego też tym którzy krytykowali pomysł promocji miasta w taki sposób mogę powiedzieć jedno – głupio teraz co? Jeśli ktoś mi zarzuci, że sam ją krytykowałem to odsyłam do konkretów. Krytykowałem jedynie same informacje pojawiające się o cenie owych spotów którą i tak uważałem za promocyjną. Tak więc życzę miłego oglądania – filmy znajdziecie TUTAJ.

Ostatecznym terminem jego otwarcia miał być wrzesień... i jest wrzesień. Lotniska nadal jednak nie mamy. Szczerze mówiąc spodziewałem się tego, że lotnisko w tym terminie zostnie uruchomione jedynie na papierze aby nie stracić gruntów, a w późniejszym czasie zostanie ono faktycznie skończone. Jednak okazało się, że i samego papierowego otwarcia nie udało się zrobić.
piątek, 30 sierpnia 2013
Jakiś czas temu siedzę sobie w kawiarni Parkowa. Słoneczko, zimne piwko pod parasolem, dzieciaki szalejące na nieopodal wypożyczanych samochodzikach, jeden pijaczek i... interwencja ochrony. Panowie widać pozazdrościli najmłodszym możliwości poruszania się po parku samochodzikami – tylko, że oni poruszali się nie tym zabawkowym, ale jak najbardziej prawdziwym. Zresztą zobaczcie sami. Przecież wiadomo kawiarnia oddalona szmat drogi od ulicy więc nóżkami podejść nie można.
poniedziałek, 26 sierpnia 2013
Od początku Air Show w Radomiu byłem na nim obecny. W tym roku jednak przez zgrzyt organizacyjny związany z wnoszeniem napojów pierwszego dnia pokazy obserwowałem pod płotem lotniska. Nie było źle – wiele osób również w ten sposób podziwiało akrobacje pilotów. Drugiego dnia jak już zakaz został zniesiony przybyłem na lotnisko. Jak zatem oceniam samą imprezę? Jak zwykle bardzo pozytywnie. To bardzo dobra reklama dla miasta i oby następne pokazy również się u nas odbyły.
niedziela, 25 sierpnia 2013

Pozytywnego pozytywnego coś bardzo chciałbym dać dziś Tobie... Tak więc stało się. To co wczoraj jeszcze budziło panikę u wojskowych dzisiaj już owej paniki nie wzbudza. Odo bowiem dzisiaj można wnieść napoje w butelkach plastikowych o pojemności 0,5L. Tak podaje portal Radom24.

 

Jak zatem ma się zatem to do tego co wojskowi pisali wcześniej? Powoływali się na względy bezpieczeństwa, kłamali, że taki zakaz był w poprzednich edycjach imprezy, podpierali się ustawą o imprezach masowych. Czy w obliczu dzisiejszych faktów mam twierdzić, że wojskowi honorowo mijali się z prawdą? Czy dzisiaj mam czuć się zagrożony? A może złożyć zawiadomienie do prokuratury o świadome łamanie przepisów ustawy?

 

Bez przesady ja takim idiotą nie jestem jak co niektórzy ludzie z wodowstrętem. Idziecie w dobrą stronę chociaż pojemność mogłaby być większa. Jak dobrze pójdzie to za 10 lat pozwolicie wnosić nawet wannę wody - oczywiście w plastikowej wanience ;)

 

A tak już serio i nie ironizując to chyba wojskowym spadła sprzedaż biletów w porównaniu do poprzednich edycji, że komuś z dowództwa zatrybiły zardzewiałe tryby w głowie i zaczął myśleć. Może opił się jakiejś skonfiskowanej Coli, a wiadomo, że Cola to odrdzewiacz.

piątek, 23 sierpnia 2013
No cóż z durnym zakazem wnoszenia większych napojów niż soczki chyba nic nie zrobimy, bo żaden dureń do swojego dureństwa nie chce się przyznać i durnej decyzji zmienić. Tak więc... pozostają nam dwa wyjścia. Albo ze szczerym współczuciem tolerować czyjąś ułomność intelektualną, albo na znak protestu oglądać pokazy zza ogrodzenia. Ja dzisiaj sobie trochę pofociłem za płotem i szczerze mówiąc chyba lepsze zdjęcia wychodzą z tamtego miejsca niż z samego terenu lotniska. Z resztą zobaczcie sami - dalej już same fotki :)
poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Podczas tegorocznej edycji imprezy mają obowiązywać obostrzenia dotyczące wnoszenia napojów. Będzie można praktycznie wnieść jedynie soczki w kartonikach nie przekraczających pojemności 200ml. Organizatorzy na swojej stronie twierdzą, że podobne ograniczenie obowiązywało w poprzednich edycjach imprezy. Ja natomiast udostępniając regulamin poprzedniej edycji udowodniłem jasno, że zakazu wnoszenia napojów nie było. Czy można zatem liczyć na jakieś stanowisko strony wojskowej? Obecnie wydaje mi się, że wojskowi nabrali wody w usta. Pewnie tańszej niż tej po 5zł za butelkę :)
niedziela, 11 sierpnia 2013
W celu udowodnienia mijania się z prawdą organizatorów Air Show postanowiłem zamieścić w dalszej części cały regulamin poprzedniej edycji imprezy z 2011 roku. Organizatorzy twierdzą, że zakaz wnoszenia napojów obowiązywał już wcześniej. Ja znalazłem jedynie zakaz wnoszenia, ale napojów alkoholowych i innych środków psychoaktywnych. Chyba właśnie tych zarekwirowanych psychoaktywnych w tym roku organizatorzy nadużyli, że zabrakło rozumu i zabroniono wnosić napojów. A tak na przyszłość - NIE KŁAMCIE! INTERNET PAMIĘTA :)
piątek, 09 sierpnia 2013
No i się stało. Portal Cozadzien.pl postanowił sprawdzić u źródła czyli u rzecznika imprezy jak to z tą wodą będzie. Okazało się, że dziennikarka mogła się mało dowiedzieć, bo rzecznik nie zachował się jak rzecznik tylko jak wojskowy wytaczając ostre działa i na pytania dziennikarki odpowiadał pytaniami. Dlatego proponuję, że skoro ów wojak bardziej lubuje się w wojowaniu niż w rzecznikowaniu może watro by było rozważyć wysłanie go do jakiegoś Iraku lub Afganistanu? Tam z Talibami sobie powalczy, a i kobiety nie będą asertywne, bo jak sam stwierdził ma z nimi kłopot.
Statystyki nie kłamią. Wczoraj mój blog przeczytała duża ilość ludzi zainteresowanych tematem pokazów lotniczych w naszym mieście i problemem z wnoszeniem napojów. Z jakich miast zatem czytelnicy zaszczycili mnie swoją obecnością na mojej stronce?
czwartek, 08 sierpnia 2013

Na profilu prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka pojawiło się jego stanowisko dotyczące regulaminu pokazów lotniczych, a konkretnie punktu który zabrania wnoszenia własnych napojów.

 

Na jego profilu możemy przeczytać: „Wprowadzone zasady wnoszenia i dystrybucji napojów podczas Air Show 2013 uważam za nie najlepsze. Będziemy rozmawiać z wojskiem o możliwości zmiany regulaminu. Też jestem tymi rozwiązaniami zaskoczony. Mam nadzieję, że uda się je zmienić ”. Dalej w komentarzach prezydent również odniósł się do sprawy pisząc: „Pojawiło się wiele negatywnych opinii w Internecie atakujących Miasto za zaistniała sytuację. Jesteśmy współorganizatorem imprezy, ale przyjęte rozwiązania w zakresie dystrybucji napojów nie były z nami konsultowane.”

 

Nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki i kibicować prezydentowi w jego działaniach na rzecz zmiany głupiego zapisu.

Długo nie pisałem, bo nie było zbytnio o czym. Chwaliłem miasto za udane otwarcie fontann i reklamę Radomia na Discovery. Ostatnio w Radomiu wreszcie otworzono dworzec. Wrażenia mogą być mieszane, bo owszem czyściej jest, ale tyle czekać na ową czystość było ogromną przesadą. Większych zmian na dworcu trudno się dopatrzeć. Ale co tam nie ma co marudzić. Wreszcie mamy dworzec, a nie barak. Obecnie i w czasie mojego niepisania odbywają się na lotnisku w Piastowie Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Tam wszystkich miłośników lotnictwa można śmiało zaprosić. Gorzej już sprawa zaczyna wyglądać z Air Show.
wtorek, 30 lipca 2013
Ktoś może powiedzieć głupie pytanie, ale czasami i głupie pytania trzeba zadawać. Zwłaszcza w Radomiu. W poprzednim tekście chwaliłem władze miasta za zarówno fajną i trafioną formę reklamy miasta na antenie Discovery, ale również za jej cenę którą uznałem za promocyjną. Jednak już się okazało, że cena nie jest żadnym sukcesem negocjacyjnym, a zwykłą komercyjną stawką za którą każdy może taką reklamę wyprodukować i wyemitować. Co do samej reklamy i jej ceny nie ma się do czego przyczepić. Przyczepić jedynie się można do precyzyjnego informowania o jej cenie. Zresztą nie tylko o cenie reklamy.
czwartek, 25 lipca 2013
No tak sam na początku się czepiłem na jednym z forów, że nie wiadomo zbytnio co to ma być, bo filmiki promujące nasze miasto mają trwać po 1,5 min. Tak więc na reklamę za długie, a na element składowy programu za krótkie. Jednak po dowiedzeniu się większej ilości szczegółów zmieniam zdanie. Głównie za sprawą ceny.
sobota, 20 lipca 2013
I co? I może myślicie, że zmieniłem zdanie, że nagle fontanny zaczęły mi się podobać? Nic bardziej mylnego. Podtrzymuje wszystko to co o nich pisałem. Nadal twierdzę, że nijak nie pasują one do otoczenia, a sama skocznia zasłania zarówno same fontanny jak i zabytkowy budynek po plastyku. Jednak muszę przyznać, że otwarcie wypadło dobrze, a dzieciaki miały nie lada ubaw.
piątek, 19 lipca 2013
Znaczy się kolejny raz głupiego szukają. Każda praca ma swoją wartość i kosztuje. Wolontariat? Tu chyba działa jedynie przy zajmowaniu się osobami starszymi albo dzieciakami. Kiedyś nawet sam działałem w jednej z radomskich świetlic. Czym zatem jest wolontariat dzisiaj? Zasada działania jest prosta – my zarobimy, a Ty rób za idiotę. Tak niestety to wygląda i nie jest to ważne w jakiej branży.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12